Вплив на українську ідентичність в Криму. Витяг з дослідження.

Діяльність Російської Федерації в окупованому Криму призводить до істотної шкоди об’єктам культурної спадщини України та світової культурної спадщини, що знаходяться на півострові. Перш за все, після початку окупації федеральною владою РФ та місцевою окупаційною владою були привласнені всі об’єкти культурної спадщини, що знаходяться на території Криму.

Окрім того, окупаційна влада санкціонує вивезення матеріальних об’єктів культурної спадщини з Криму на територію РФ і широкомасштабні незаконні розкопки, що нерідко призводять до псування та пошкодження пам’яток. Також, в ході спорудження великих інфраструктурних об’єктів часто відбувається руйнування археологічних пам’яток, що перебувають у зоні будівельних робіт.
Такі дії являють собою воєнний злочин.

Дії щодо пошкодження, знищення та розграбування культурної спадщини в Криму не є розрізненими та спорадчими, а становлять частину державної політики РФ по управлінню окупованою територією. Знищення та пошкодження культурної спадщини, маніпулювання її статусом, разом із порушеннями прав людини, зокрема права користуватися своєю культурою, мовою, права на свободу світогляду та віросповідання, несе в собі погрозу знищення української національної ідентичності на окупованому півострові.

Більше про це читайте в документі:

Дослідження проведено Регіональним центром прав людини за участі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Прокуратури Автономної Республіки Крим та м.Севастополя.


Матеріал видано в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.
Думки та позиції викладені у цій публікації/інфографіці/відео/ є позицією автора та не обов’язково відображають позицію Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE).

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: