Санкції: хто більше і хто ефективніше? Порівняльний аналіз змісту та обсягу санкцій до юридичних осіб

За підтримки Міжнародного фонду “Відродження” Моніторингова група редакції BlackSeaNews та «Інститут Чорноморських стратегічних досліджень» провели аналіз змісту та обсягу санкцій до юридичних осіб.

Аналіз зроблено на основі бази даних юридичних осіб, до яких запроваджені санкції у зв’язку з російською агресією проти України, що ведеться Моніторинговою групою Інституту Чорноморських стратегічних досліджень від початку російської агресії. Створення бази також підтримав фонд “Відродження”.

У базі даних містяться юрособи, щодо яких запроваджені санкції: України, США, ЄС, Великої Британії та Канади.

База постійно поповнюється. С початком російського повномасштабного вторгнення процес поповнення став майже безперервним через суттєве збільшення кількості санкцій. Для аналізу використані дані станом на 1 вересня 2023 року7186 юридичних осіб, переважна більшість яких – 6004 (83%) – російські. 353 юрособи на окупованих територіях України (351) і Грузії (2).

“Наша база даних – не тільки перелік підприємств, що є у списках на поточну дату. Вона містить всю історію прийняття рішень про застосування (або скасування) санкцій по кожному суб’єкту, а також зміни їх назв, юридичного статусу тощо. Реорганізація юридичних осіб, ліквідація, перебування в стані банкрутства, наявність чи відсутність офіційного правонаступника чи керуючої організації – все це ми намагаємось вчасно відстежувати.”, – пояснюють автори.

Висновком з цього аналізу є необхідність синхронізації санкцій всіх партнерів по «санкційній коаліції» і подальшого нарощування санкцій щодо юридичних осіб:

«Засвітити» та обмежити кожне підприємство, що має пряме чи опосередковане відношення до російського ВПК або до фінансування війни – це те, що допоможе запобігти виробництву агресором сучасної зброї в потрібній для ведення війни кількості.”, – вважають автори.

Детальніше можна ознайомитись тут:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: