Громадська організація “Ліберально-Демократична Ліга України”, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, представила брошуру про перспективи співпраці між Україною та Тайванем. Її зміст став результатом візиту представниць громадського, волонтерського, медійного, та публічного секторів України до Тайбея для переговорів з провідними організаціями та політичним лідерством Тайваню.
Попри відсутність формальних каналів зв’язку між Києвом і Тайбеєм, розвиток двосторонньої співпраці є стратегічно важливим завданням для України: передусім – з огляду на тайванське технологічне лідерство.
Наразі Тайвань залишається майже невідомою країною для більшості українців, що неминуче призводить до втрати вигідних можливостей для співпраці. Натомість уряд Тайваню продовжує надавати Україні фінансову підтримку через посередників у ЄС (що у 2024 році сягнула $110 млн), а тамтешні стейкхолдери – шукати можливостей взаємовигідної співпраці з українськими партнерами. Забезпечення прямої співпраці між Україною та Тайванем має суттєво збільшити кількість і якість тайванської помочі, а також скоротить час на її отримання.
Брошура “Українсько-тайванська співпраця: кроссекторальна перспектива розвитку” є дорожньою мапою, покликаною проінформувати про найперспективніші напрямки для потенційної двосторонньої співпраці. Серед них:
- відбудова України;
- бізнес та інвестиції;
- цивільний захист;
- медіа та інформаційна безпека;
- культура, освіта, спорт;
- демократія та права людини.
Зміст брошури буде цікавим представникам публічної влади, бізнесу, громадянського суспільства, та медіа. Він, зокрема, може надихнути на пошук нових перспективних партнерств (наприклад, у критичних галузях, як енергетика, агротехніка, чи виробництво інноваційних технологій) або тайванського фінансування для власних ідей – стартапів чи громадських ініціатив.
Громадська організація “Ліберально-Демократична Ліга України”, в межах свого інформаційного проєкту Ukraine+Taiwan Forum, готова сприяти українським стейкхолдерам у пошуку потенційних тайванських партнерів. Для цього в Тайбеї діє представництво організації.
Для того, щоб отримати підтримку чи консультацію з приводу розвитку відносин з тайванськими стейкхолдерами, можна заповнити відповідну форму: