Картування зобов’язань у сфері довкілля та зміни клімату: підготовка до вступу в ЄС. Аналітичний документ. Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля» 

Відкриття переговорів про вступ до ЄС по розділах так званого «зеленого кластеру» є важливим у зв’язку з пріоритетністю зелених питань у порядку денному Європейської Комісії, зокрема через імплементацію Європейського зеленого курсу. Зелений кластер, серед іншого, включає питання довкілля та зміни клімату (Глава 27). Потреба якнайшвидшого відкриття переговорів по Главі 27 виникає й через необхідність забезпечити зелену відбудову та відновлення України за допомогою якомога швидшого та ефективнішого впровадження європейських реформ та політики у сферах довкілля та зміни клімату.

Acquis communautaire у сфері довкілля та зміни клімату за оцінкою Ресурсно-аналітичного центру “Суспільство і довкілля” налічує близько 80 основних директив та регламентів ЄС, а також сотні додаткових нормативно-правових актів, різноманітні рішення, рекомендації, політики, практику суду. Таким чином, необхідні для імплементації Україною acquis це не лише директиви і регламенти, як традиційно сприймалась в Україні імплементація Угоди про асоціацію в частині довкілля та зміни клімату, а й політики, принципи, інші документи, що не лише регулюють те чи інше питання, а й встановлюють політичні рамки для імплементації.

Аналітичний документ містить результати картування завдань у сфері довкілля та зміни клімату, які Україна повинна зробити для отримання членства в ЄС. Документ містить коротку характеристику процесу вступу в ЄС, acquis communautaire, опис за тематичними розділами основних принципів, міжнародних договорів, директив, регламентів у різних тематичних сферах, як-от горизонтальні питання, атмосферне повітря, вода, відходи, охорона природи, хімічні речовини, кліматична політика тощо.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах проєкту «На шляху до членства в ЄС: завдання у сфері довкілля та зміни клімату», що реалізується Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: