Психологічна та соціальна допомога очима ветеранів АТО

23 березня 2016 р. о 14-30 у приміщенні Українського кризового медіа центру (Український дім, вул. Хрещатик, 2) відбувся круглий стіл «Психологічна та соціальна допомога очима ветеранів АТО».

23 березня 2016 р. о 14-30  у приміщенні Українського кризового медіа центру (Український дім, вул. Хрещатик, 2) відбувся  круглий стіл «Психологічна та соціальна допомога очима ветеранів АТО».

Одним із висновків круглого столу є необхідність посилення інформування учасників АТО щодо можливостей психосоціальної підтримки з боку державних та громадських установ і організацій.

Найпоширенішими джерелами інформації щодо психосоціальної допомоги з боку державних органів і служб ветерани АТО вважають товаришів (22,6%) та волонтерів (19,9%). державні служби ідентифікують як джерело корисної інформації тільки 7,3% опитаних. 48% ветеранів мають номери телефонів «гарячої лінії» державних служб, а з числа тих, хто дзвонив (20,2%), результат вирішення свого питання оцінюють на «добре» та «відмінно» – 40,7% та 15,9% відповідно, решта – 29,2% опитаних оцінюють результат на «задовільно» та «незадовільно».

За оцінками, працівники державних органів та установ звертались із пропозиціями допомоги лише до 15-25% ветеранів АТО. більше половини ветеранів не мають контактів із центрами допомоги ветеранам АТО та іншими державними структурами.

У той же час із числа тих, хто звертався за допомогою (від 15 до 54%), психосоціальні послуги з боку держави в цілому на оцінку «добре» та «відмінно» оцінюють 63,1% опитаних.

28% ветеранів АТО свідчать про потребу у психологічній допомозі для якнайшвидшого покращення свого стану, 65% висловлюють таку готовність у майбутньому, якщо відчують таку потребу. Нині найбільше по силі прояву серед інших симптомів опитаних турбує проблема із засинанням та сном (58,7% осіб).

Всеволод Стеблюк, помічник міністра оборони України, полковник медичної служби, доктор медичних наук, повідомив, що міністр оборони України затвердив план дій щодо створення дієвої системи медико-психологічної та психологічної реабілітації, одним із пунктів якої передбачено інформування по всіх військових комісаріатах стосовно можливостей отримати психологічну реабілітацію. Також зазначив, що як медик, вважає за потрібне об’єднання громадських професійних організацій для координування спільних дій у сфері психологічної реабілітації.

Народний депутат України Оксана Корчинська закликала волонтерів та медиків, які займаються психологічною реабілітацією бійців, формувати спільну платформу громадських організацій чи благодійних фондів, щоб мати можливість працювати із закладами, де військові проходять реабілітацію.

Метою проекту «Оцінка якості надання послуг психосоціальної адаптації очима ветеранів АТО», що здійснюється ГО «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» за підтримки Програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Міжнародного фонду «Відродження» стало проведення оцінки якості надання послуг з психосоціальної адаптації державними органами влади з точки зору ветеранів АТО». Додатково досліджено прояв симптомів ПТСР у ветеранів АТО.

Контакти: Олег Новак, 066-77-33-883, powernennya@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: