12 вересня Правозахисний центр для військових “Принцип” презентував важливе дослідження про особливості шляху лікування та реабілітації поранених з Нацгвардії, Держприкордонслужби та поліції, яке провів за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
“Бійці системи МВС проходять через різні бюрократичні перепони й недосконалості, бо це інша система з окремим відомством, наказами, медичною інфраструктурою. Поранені військові цієї системи не розуміють, чим виправдана така різниця у досвіді в порівнянні зі Збройними силами. Цей аналітичний текст підсвічує усі прогалини й дає розуміння, що має змінитися.“, – говорять автори дослідження з “Принципу”.
“Ми ставили собі завдання зрозуміти специфіку шляху пораненого в цих трьох відомствах, але також і фіксували ті проблеми, які зрештою є значною мірою спільними для військовослужбовців з різних міністерств та відомств. Ми також намагалися зрозуміти, як сам факт відокремлення різних міністерств та відомств впливає на ставлення до поранених військових та чи створює така інституційна архітектура допомоги пораненим та травмованим унікальні точки болю. Досвід поранених військових, які служать у Національній гвардії, Національній поліції та Державній прикордонній службі довгий час залишався проігнорованим. Увагу зазвичай зосереджують на військових зі Збройних Сил України, як найбільш численної частини Сил безпеки та оборони. Більшість рекомендацій, гайдів, досліджень та інших матеріалів беруть за основу саме досвід військовослужбовців зі Збройних Сил України, ігноруючи специфіку служби та шляху поранених, яка присутня в інших відомствах. Ми прагнули заповнити цю прогалину.”, – ідеться в дослідженні.
Фото: Катерина Дорошенко