Провідні українські журналісти навчатимуть студентів протистояти цензурі та замовній журналістиці

Провідні українські журналісти вчитимуть студентів журналістських ВУЗів, як не стати слугами цензури або виконавцями "замовних матеріалів", коли вони прийдуть працювати до медіа. Про це сьогодні на прес-конференції у Києві оголосили учасники журналістської ініціативи "Краще не брехати", зокрема, Володимир Мостовий ("Дзеркало тижня"), Микола Вересень (незалежний журналіст), Єгор Соболєв (5 канал, ГО "За професійну журналістику"), Наталія Лігачова ("Телекритика"), Іларіон Павлюк (К1), Марічка Падалко ("1+1"), Лідія Таран (5 канал), Олег Онисько ("Український медіа сервіс"), Михайлина Скорик (Незалежна медіа-профспілка України).

Провідні українські журналісти вчитимуть студентів журналістських ВУЗів, як не стати слугами цензури або виконавцями “замовних матеріалів”, коли вони прийдуть працювати до медіа.

Про це сьогодні на прес-конференції у Києві оголосили учасники журналістської ініціативи “Краще не брехати”, зокрема, Володимир Мостовий (“Дзеркало тижня”), Микола Вересень (незалежний журналіст), Єгор Соболєв (5 канал, ГО “За професійну журналістику”), Наталія Лігачова (“Телекритика”), Іларіон Павлюк (К1), Марічка Падалко (“1+1”), Лідія Таран (5 канал), Олег Онисько (“Український медіа сервіс”), Михайлина Скорик (Незалежна медіа-профспілка України).

В рамках ініціативи журналісти з відомим іменем та доброю репутацією, більшість з яких були активістами журналістської революції 2004 року, впродовж трьох місяців передаватимуть свій досвід студентам другого курсу шести провідних ВУЗів.

Вони будуть доводити майбутнім журналістам, що жоден журналіст в Україні не заробив ім’я, славу та гроші, працюючи під цензурою чи за замовленнями. Навпаки, останні поховали багато кар’єр, нанесли велику шкоду професії і країні в цілому.

Відомі журналісти на своїх лекціях моделюватимуть реальні ситуації, з якими журналісти початківці зіштовхнуться в медіа, і вчитимуть, як відстоювати свою свободу і репутацію.

Учбовим матеріалом буде історія української журналістики – від перших проявів свободи у 1990 році, впровадження цензури з боку Адміністрації Президента у 2002-2004 роках, її падіння у 2004 році, до розквіту замовної журналістики зараз.

Учасники ініціативи вірять, що вчасно донесені до майбутніх журналістів слова про місію професії, небезпеки її втратити в роботі та способи цього уникнути змінять загрозливі тенденції, що всі спостерігають зараз.

“Журналістика отримала волю, але журналісти не стали вільними”, — сказав Володимир Мостовий.

“Чи буде журналістика вільною і професійною, залежить у першу чергу від нас — журналістів. Тиск з боку політиків, бізнесу, власників медіа існує в усіх країнах. Але в одних країна журналістика цей тиск зустрічає гідно, а в інших ні”, — підкреслив Микола Вересень.

“Наша ідея – допомогти тим, хто лише готується прийти професію, уникнути трагічних помилок, які зробили багато з тих, хто вже працює. Освіта і виховання майбутнього журналістики – найкращий спосіб зробити професію сильніше і чистіше”, — заявив Єгор Соболєв.

Ініціатива передбачає проведення спеціальних курсів з 12 лекцій кожен в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Львівського національного університет імені Івана Франка, а також одноденних тренінгів у Таврійському національному університеті, Запорізькому національному університеті, Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького та Ужгородському національному університеті.

Організатором ініціативи “Краще не брехати” є громадська організація “За професійну журналістику” спільно з Незалежною медіа-профспілкою України, Комісією з журналістської етики, “Телекритикою” і Національною асоціацією мовників.

 

Фінансову допомогу ініціативі надав фонд “Відродження”.

ГО “За професійну журналістику”

Контактна особа: Єгор Соболєв, 050-351-81-41 

 

СПИСОК ЖУРНАЛІСТІВ, ЩО БУДУТЬ ВИКЛАДАТИ В РАМКАХ ІНІЦІАТИВИ “КРАЩЕ НЕ БРЕХАТИ”

1

Мостова Юлія

Дзеркало тижня, заступник головного редактора

2

Вересень Микола

незалежний журналіст

3

Павлюк Іларіон

К1, шеф-редактор

4

Соболєв Єгор

5 канал, ведучий

5

Таран Лідія

5 канал, ведуча

6

Швець Сергій

1+1, спецкор

7

Кашпор Ольга

1+1, спецкор

8

Глібовицький Євген

медіа-консультант

9

Скорик Михайлина

КНМП, голова

10

Жмакіна Юлія

Радіо Свобода, журналіст

11

Лукеренко Кирило

Нова мова, журналіст

12

Падалко Марічка

1+1, ведуча

13

Скляревський Ігор

Незалежний журналіст

14

Онисько Олег

Український медіа-сервіс, керівник

15

Цеголко Святослав

5 канал, шеф-редактор проектів

16

Лігачова Наталія

Телекритика, головний редактор

17

Коберник Іванка

ICTV, ведуча

18

Борсюк Анатолій

“1+1”, ведучий

*Протягом ініціативи кількість журналістів-викладачів може розширитися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: