Процедуру організації громадських слухань в Ужгороді пропонують спростити

В Ужгороді пропонують спростити процедуру організації громадських слухань

В Ужгороді слід спростити процедуру організації громадських слухань. Про це заявили учасники прес-конференції “Участь мешканців Ужгорода в управлінні муніципальними справами”, яка відбулася 17 травня. Захід організувало Карпатське агентство прав людини “Вестед” у межах проекту “Покращення умов для ефективної участі громадян у виробленні міської політики Ужгорода” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Депутат Ужгородської міської ради Ростислав Буланов розповів: “В Ужгороді наразі практично неможливо провести громадських слухань, адже для них слід зібрати майже половину мешканців міста, а це 60 тисяч осіб, тобто практично нереально. Натомість люди повинні мати право провести такі слухання серед мешканців, наприклад, свого подвір’я (проти незаконної забудови чи інших проблем) або ж серед батьків одного дитсадка”.

Він пообіцяв, що вноситиме на розгляд міськради проекти рішень про спрощення процедури проведення громадських слухань. “Крім того, ми пропонуємо надати громадянам право законодавчої ініціативи, тобто висновки проведених ними громадських слухань могли б бути спрямовані до міської ради як проекти конкретних рішень, щоб вирішити ту чи іншу проблему”, – додав депутат.

Наразі, за словами Ростислава Буланова, ужгородцям значно ускладнили проведення мирних зібрань. Так, зібрання слід погодити в 11 інстанціях, а збиратися можна лише в Боздоському парку, біля стадіону “Спартак” чи біля Закарпатського облмуздрамтеатру. “Люди мають право збиратися там, де їм зручно. Якщо йдеться про справу, актуальну для одного мікрорайону, то для чого його мешканцям збиратися в парку, щоб обговорити проблемне питання?” – заявив депутат. Він пропонує міській раді скасувати вищезгадані норми. Документи, які регламентують місця проведення мирних зібрань, за словами Ростислава Буланова, прийнято ще 1999 року й має бути скасовано як такі, що не відповідають законодавству.

Проекти рішень, підготовані спільно з агентством “Вестед”, депутат передасть міському голові. Документи мають розглянути на найближчій сесії в червні. За словами Ростислава Буланова, окремі депутати вже зголосилися підтримати рішення, оскільки йдеться насамперед про права мешканців Ужгорода, а самі документи не є конфліктними.

Контакти: Карпатське агентство прав людини “Вестед”, Марія Менджул, 050 67 44 856, vested@tes.org.ua

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: