Пропонуємо обговорити проект конкурсу “Розвиток громадського компоненту Ініціативи “Східне партнерство”

Міжнародний фонд "Відродження" пропонує взяти участь в обговоренні проекту спільного конкурсу "Розвиток громадського компоненту Ініціативи “Східне партнерство”. Висловлюйте, будь ласка, свої пропозиції та зауваження до 17:00 7 лютого.

Міжнародний фонд “Відродження” пропонує взяти участь в обговоренні проекту спільного конкурсу “Розвиток громадського компоненту Ініціативи “Східне партнерство”, який невдовзі планують оголосити Європейська програма та програма “Схід-Схід: партнерство без кордонів”. Висловлюйте, будь ласка, свої пропозиції та зауваження до 17:00 7 лютого. Їх розглянуть незалежні експерти на затвердженні остаточного варіанту оголошення конкурсу.

На переконання фонду, громадянські суспільства країн “Східного партнерства” є повноцінними учасниками Ініціативи поряд із урядами залучених до неї країн та інституціями ЄС. Понад те, саме через об’єднання зусиль громадянські суспільства цих країн можуть у перспективі подолати брак політичної волі до реформ, що є в більшості країн регіону.

 

Мета конкурсу – покращити залученість громадськості до Ініціативи “Східне партнерство”, об’єднати зусилля громадських організацій задля сприяння реформам і європейській інтеграції у Східній Європі.

 

У межах конкурсу буде підтримано проектні пропозиції, які передбачатимуть спільну діяльність (обмін досвідом реформ, моніторинг та адвокація, спільні заходи задля взаємного підвищення обізнаності та мережування з європейськими платформами тощо). Проекти має бути заплановано разом із зарубіжними партнерами як довготривала стратегічна ініціатива.

 

Учасники конкурсу: громадські організації України.

 

Обов’язковим є залучення до проекту представників мінімум ще двох країн-партнерів Ініціативи “Східне партнерство” (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова). Заохочується також залучення представників країн-членів ЄС, Росії та Туреччини (за потреби).

 

Тематичні пріоритети:

– виконання зобов’язань країнами-партнерами “Східного Партнерства”, що випливають із їхнього членства в Раді Європи й участі в її конвенціях;

– вирішення регіональних конфліктів, зокрема, заходи зміцнення довіри;

– візові та міграційні питання;

– прозорість енергетичної політики;

– довкілля, зміна клімату та питання “озеленення” економіки;

– оцінка ефективності допомоги ЄС (ENPI);

– виконання інших пріоритетів Порядку денного асоціації (Планів дій) з ЄС;

– виконання інших пріоритетів діяльності чотирьох багатосторонніх платформ “Східного партнерства” тощо.

 

Обов’язкові вимоги до проектних пропозицій:

– на момент подачі проектної пропозиції українська громадська організація повинна мати домовленість із зарубіжними партнерами, що має бути підтверджено документально;

– проектна пропозиція має містити чіткий план реалізації проекту та перелік задіяних осіб із описом їхньої діяльності в межах проекту;

– опис механізму поширення результатів і привернення уваги до них у країнах-партнерах і в офіційних структурах Ініціативи “Східне партнерство”;

– бюджет проектної пропозиції має передбачати покриття витрат на організацію та проведення заходів в Україні (у т.ч. приїзд іноземних учасників до України), відрядження українських учасників проекту по Україні, поширення результатів (видання публікацій), помірну оплату праці учасників проекту з українського боку. Не буде профінансовано поїздки іноземних партнерів до інших країн.

 

Критерії відбору переможців:

– обґрунтування актуальності теми проекту для залучених країн;

– організаційна й експертна спроможність організації реалізувати відповідний проект;

– широта охоплення іноземних партнерів, їхня організаційна й експертна спроможність;

– належне представлення та впровадження результатів;

– обґрунтованість плану діяльності за проектом та бюджету.

 

Кінцевий термін подання проектів – 10 травня 2011 року. Результати розгляду проектних пропозицій буде оголошено не пізніше 27 червня.

Максимальний розмір очікуваного від МФВ гранту – 150 000 грн. Бюджет конкурсу відкритий.

 

Проектну пропозицію слід подавати у трьох примірниках у друкованому вигляді з усіма додатками (з печаткою організації та підписом організаторів проекту), а також в електронній версії з усіма додатками (на електронному носії, а також електронною поштою на адреси ep@irf.kiev.ua та kukharenko@irf.kiev.ua).

 

До тексту проектної пропозиції потрібно додати:

– інформацію про досвід організації;

– зразки прес-релізів і публікацій у ЗМІ про заходи, які організація проводила раніше;

– CV всіх залучених до виконання проекту працівників організації та зовнішніх експертів;

– листи від партнерських організацій про співпрацю у цьому проекті.

 

Якщо заплановано додаткові проектні заходи за кордоном, відповідним зарубіжним партнерам слід окремо подавати проектні пропозиції за стандартною процедурою програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів”. За додатковою інформацією з цього питання звертатися до менеджера програми “Схід-Схід: партнерство без кодонів” Тетяни Кухаренко (kukharenko@irf.kiev.ua).

 

У разі позитивного рішення Програмних рад фонду (першого етапу розгляду проекту) необхідно буде надіслати англійський переклад проекту на адресу kukharenko@irf.kiev.ua для розгляду проектної пропозиції на міжнародному рівні.

 

Фонд офіційно підтвердить отримання проектних пропозицій листом, який надішле аплікантам упродовж 7 днів із моменту отримання кореспонденції. Про результати розгляду проектних пропозицій аплікантів повідомлять письмово.

 

Подані на конкурс матеріали не повертаються й не рецензуються. Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає. Причин відмови повідомлено не буде. Фонд не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і фізичним особам.

 

Проектні пропозиції слід надсилати поштою або приносити за адресою: конкурс “Розвиток громадського компоненту Ініціативи “Східне партнерство”, Міжнародний фонд “Відродження”, вул. Артема, 46, 04053, м. Київ, а також надсилати електронною поштою на адреси: ep@irf.kiev.ua та kukharenko@irf.kiev.ua.

 

Контакти:

Дмитро Шульга
Старший менеджер Європейської програми
04053, м.Київ, Бехтерєвський пров., 13-А
тел.: (044) 461 95 00
факс: (044) 486 01 66
e-mail: shulga@irf.kiev.ua

Тетяна Кухаренко
Менеджерка програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів”
04053, м.Київ, Бехтерєвський пров., 13-А
тел.: (044) 461 95 00
факс: (044) 486 01 66
e-mail: kukharenko@irf.kiev.ua

***

Мета Європейської програми – сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

 

Програма “Схід-Схід: партнерство без кордонів” підтримує ініціативи, що спонукають до розвитку та розширення відкритого суспільства, зокрема через спільну діяльність громадських організацій у двох і більше країнах, тобто “без кордонів” – кордонів не лише в географічному сенсі, але й соціально-економічному, політичному, мовному, культурному тощо. Основна мета програми – сприяти ініціативам, спрямованим на обмін ідеями, аналітикою, досвідом і знаннями, а також підтримувати практичну діяльність, що виникає внаслідок утворення міжнародних мереж із обміну інформацією та методологією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: