Проект стратегії державної політики у сфері електронної ідентифікації

20 березня 2015 року відбулося обговорення стратегічних напрямків розбудови державної політики в сфері електронної ідентифікації. Відповідний проект Білої книги державної політики презентували Юрій Козлов, експерт Робочої групи з розробки урядової політики у сфері розвитку електронного урядування при Віце-прем’єр-міністрові України, та професор Олександр Потій.

20 березня 2015 року відбулося обговорення стратегічних напрямків розбудови державної політики в сфері електронної ідентифікації. Відповідний проект Білої книги державної політики презентували Юрій Козлов, експерт Робочої групи з розробки урядової політики у сфері розвитку електронного урядування при Віце-прем’єр-міністрові України, та професор  Олександр Потій.

На обговоренні були присутні голова Державного агентства з питань електронного урядування Олександр Риженко, експерт Робочої групи з розробки урядової політики у сфері розвитку електронного урядування при Віце-прем’єр-міністрові України Роман Кобець, а також, представники органів державної влади серед яких Мін’юстиції, Мінсоцполітки, СБУ, Центральної виборчої комісії, адміністрації держспецзв’язку, бізнесу, громадських об’єднань, незалежні експерти.

Місія представленої стратегії — це побудова такої інфраструктури електронної ідентифікації в державі, коли громадяни можуть безперешкодно отримувати доступ до інформації та електронних послуг через Інтернет з різних джерел – урядових, приватних, від інших фізичних осіб, за межами національних кордонів. При цьому  – з максимально зниженим ризиком розкрадання персональних даних або шахрайства, з найменшою вірогідністю втрати доступу до критично важливих послуг і даних, без необхідності керувати кількома обліковими записами та паролями.
Юрій Козлов презентував модель інфраструктури  електронної ідентифікації України, основні напрями її розбудови. Особливу увагу експерт приділив визначенню рівнів безпеки електронної ідентифікації, підходам до вибору ідентифікаторів. Він відзначив необхідність збереження існуючих механізмів е-ідентифікацій, але в Білій книзі запропонував поступово перейти до багатофункціональної моделі, спрямованої, перш за все, на задоволення потреб громадян.

Серед першочергових наступних дій — підготовка плану реалізації стратегії, визначення державного органу, відповідального за її реалізацію, прискорення впровадження державних електронних послуг для населення та бізнесу, розробка моделей ризику електронної ідентифікації, електронних довірчих послуг та стандартів електронної взаємодії, а також запуск пілотних проектів із використанням різних механізмів та засобів ідентифікації, у тому числі, мобільних та тих, що використовуються у банківській сфері.

Організатори заходу: Робоча група з розробки урядової політики у сфері електронного урядування при Віце-прем’єр-міністрові України, Державне агентство з питань електронного урядування України за участі Реанімаційного пакету реформ.

Круглий стіл був проведений за підтримки Міжнародний фонд «Відродження».

За матеріалами: Державне агентство з питань електронного урядування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: