Проект «Пограниччя.308» їде у Харків

Дата: 16 лютого 2019, 18:00. Місце: м. Харків, вул Мистецтв, 11, Харківська державна академія дизайну та мистецтв, Hudprom Loft.

308

16 лютого у Харкові продовжиться літературно-мистецький проект «Пограниччя.308», який реалізує Міжнародний фонд «Відродження» (партнером проекту у Харкові є «Благодійний фонд Сергія Жадана»). Ідея проекту, яка виникла ще минулого року, полягає у тому, аби об’єднати літературу і мистецтво, створивши єдиний інтелектуальний простір, де «люди культури» гуртуються; ведуть діалог на теми, що є актуальними для локальних спільнот і на загальнонаціональному рівні; формують спільні наративи і спільний порядок денний сучасної української культури.

Задля втілення цієї ідеї, в межах проекту, протягом лютого-травня 2019 року, у дев’яти містах України: Дніпро, Харків, Тернопіль, Івано-Франківськ, Херсон, Одеса, Ужгород, Вінниця, Київ), – відбудуться виставки художніх робіт, літературні читання та публічні обговорення, за участі відомих українських письменників, художників, громадських діячів.

Дата: 16 лютого 2019, 18:00.

Місце: м. Харків, вул Мистецтв, 11, Харківська державна академія дизайну та мистецтв, Hudprom Loft.

Харків є другим містом, яке відвідує проект. Харків є одним із найбільших центрів культурного життя України. Тут живуть і працюють найвідоміші українські письменники і митці; відбувається велика кількість культурних подій. В той же час харківська область є прикордонною, від так Харків повсякчас відчуває на собі вплив російської пропаганди. В таких умовах щораз актуалізується тема ідентичності та само визначеності. Саме ці поняття будуть фокусною в обговоренні, яке відбудеться після кураторської екскурсії та літературних читань.

Учасники заходу:

* Тетяна Гавриш, юристка, Почесна консул Федеративної Республіки Німеччина в Харкові;

* Андрій Єрмоленко, куратор візуальної частини проекту «Пограниччя.308», художник, ілюстратор, дизайнер, арт-директор видання «Український тиждень»;

* Сергій Жадан, письменник, перекладач, громадський діяч, голова Правління Благодійного фонду Сергія Жадана;

* Гамлет Зиньковський, художник, ілюстратор, майстер стріт-арту, представник України на 53-ій Венеційській бієнале (2013 рік).

* Олег Короташ, куратор літературної частини проекту «Пограниччя.308», поет, філософ, громадський діяч;

* Артем Полежака, письменник, автор текстів пісень;

* Нікіта Тітов, художник, дизайнер, графік,

* Радослава Чекмишева, керівниця проекту «Пограниччя.308», менеджерка Ініціатив у сфері культури Міжнародного фонду «Відродження».

Вхід вільний!

«Пограниччя.308» – це про вимушену й багатовікову залежність України від імперій і зовнішніх впливів. Це про колоніальність: Україна більш не є частиною великої імперії, але й досі виборює суверенітет. Ми отримали незалежність ще у 1991 році, але події останніх років змусили громадян стати пліч-о-пліч, захищаючи країну від агресії з боку Росії. На фронті на Сході України потрібні набої «.308 Winchester» їх ще називають «7,62×51 мм НАТО», а на гуманітарному фронті, що знаходиться у думках, почуттях і прагненнях, набоями .308 калібру стають слова, кольори і образи. «Пограниччя.308» – це про причини і наслідки, про прагнення й віру, про свободу і гідність.

Контактна особа: Радослава Чекмишева, менеджерка Ініціатив у сфері культури Міжнародного фонду «Відродження», e-mail: chekmysheva@irf.ua.

Стежте за оновленнями на сторінці Міжнародного фонду «Відродження» у Facebook, де будуть з’являтися анонси майбутніх подій в межах проекту «Пограниччя.308», інформація про митців і письменників, які долучаються до проекту, відео та світлини

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: