Проект «Дім»: інформація про житло для переселенців

27 жовтня у Харківському кризовому інфоцентрі пройшла прес-конференція про хід реалізації проекту «Дім» Харківської обласної молодіжної громадської організації «Проліска».

27 жовтня у Харківському кризовому інфоцентрі пройшла прес-конференція про хід реалізації проекту «Дім» Харківської обласної молодіжної громадської організації «Проліска». В рамках проекту за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» активісти організації формують базу даних житла, яке надається на умовах довгострокової безоплатної оренди чи передачі об’єкту у право власності. Це спрямовано сім’ям, які пережили військовий конфлікт на території Донецької та Луганської областей та втратили там житло. Окрім того, проект покликаний привернути увагу відповідних державних органів, суспільства та міжнародної спільноти до проблем ВПО, забезпечити якісну інформаційну підтримку та соціалізацію ВПО у нових умовах.
Спікерами на прес-конференції були Євген Каплін (громадська організація «Проліска») та Сергій Гульчук (Східноукраїнське представництво Міжнародного фонду «Відродження»).

Євген Каплін зазначив, що громадська організація «Проліска» створила базу даних з запропонованими для заселення об’єктами, яких зараз налічується близько п’ятидесяти. В базі є об’єкти в які вже можна заселятись, але переважна більшість потребує певного ремонту, адже в багатьох оселях ніхто не жив по декілька років. Зосереджені вони на 80 % у Харківській області. На жаль, потреба у таких об’єктах значно перевищує пропозиції (на сайті вже заповнено більш дев’ятисот заявок на потребу в житлі). Більш детально з цією інформацією можна ознайомитись на сайті proliska.org/dom, або за телефонами діючої гарячої лінії: (096) 404 10 34 та (093) 202 22 32.
Також Євген підкреслив, що в рамках реалізації проекту до 1 січня 2016 року організація планує відшукати більш 100 подібних об’єктів.

За його словами, спочатку покинуте житло у селищах планували шукати через органи місцевої влади. Але на практиці активісти зіштовхнулися з неприємними реаліями – відсутністю будь-якого сприяння зі сторони держслужбовців на місцях, бюрократією та корупцією. Зараз же доводиться шукати безпосередньо напряму через власників майна.

Волонтерами організації оголошена програма по адресному збору коштів на придбання та приведення його у житловий стан.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: