Проблеми журналістів залишаються поза ефіром

Editor

Встигли вже прочитати сьогоднішні новини?  Мабуть за чашечкою кави чи їдучи на роботу?  Не сумніваємося, що ви постійно в курсі того, що відбувається у світі, які міри держава застосовує проти коронавірусу. 

Важлива та необхідна інформація оточує нас щодня, завдяки їй ми дізнаємось актуальні політичні новини, ситуацію у світі.

Люди дуже часто говорять про безмежну цінність інформації, але так само часто забувають про людей, які стоять за нею.

Це журналісти. Люди, чия професія вважається однією з найстресовіших, і люди, чия робота часто залишається неоціненною  чи непоміченою. 

З початком епідемії на долю журналістів випало багато нових випробувань. Безліч газет, журналів, програм, які не працювали з медичною сферою, не витримали кризи і журналісти втратили свою роботу. Ті, хто залишились працювати, досить часто опинялись в самому  епіцентрі подій і мали надвисокий ризик зараження. На це все наклалась суспільна паніка та хаос пов’язаний з нерозумінням ситуації. Але ж журналістам не можна піддаватись паніці. Адже їм як ніколи  потрібно переконувати інших людей дотримуватись правил безпеки, залишатися вдома, підтримувати один одного та вірити у позитив, хоча самого лякає невідомість.

Боротись та розповідати про (не) видимі проблеми четвертого сектору взялась фундація “Суспільність”. Вже в грудні, завдяки підтримці Фонду “Відродження”, вони запускають свій проект “12 місяців стійкості”.

Цей проект – заклик до працівників медіа сектору, що про їх проблеми знають і з ними можна і треба боротись. А головне – це показати, що журналісти не самі, поруч є колеги, які розділяють їх переживання та готові допомогти.

Люди, які працюють з постійним потоком інформації і діляться ним з іншими  – справжні герої. А умови з якими доводиться зараз працювати – викликають щире захоплення за моральну стійкість цих людей. Тому в рамках проекту організація створить 6 історій успіху у вигляді коміксу як зразок для усіх журналістів про те, як потрібно дбати про себе та боротися зі стресами. 

Мета проекту – допомогти журналістам впоратись із тією невизначеністю та стресом, якими оточена їх професія, особливо в цей складний період. 

Ні, це не просто організувати групи підтримки чи психологічній тренінг, адже підтримка потрібна постійно, а не лише один раз. Цей проект – можливість навчити журналістів самостійно організовувати схожі практики у своїх командах, навчити різноманітним технікам, які можна проводити на регулярній основі і які допомагатимуть боротись з професійним вигоранням та острахами за своє майбутнє. 

Знаходячись у постійному пошуку цікавої та корисної інформації, журналістам важко викроїти вільну хвилинку, щоб подумати про себе, подбати про своє ментальне здоров’я і відпочити. Але коли це вдається зробити, то результат колосальний!

Фундація вже  25 років поспіль організовує міжнародні та національні програми для ефективного функціонування державної політики, розвитку громадянського суспільства, міжнародних відносин. Основним напрямком їх роботи є просвітницька діяльність та підтримка працівникиів сфери масових комунікацій. Вже безліч програм було створено для підтримки молодих медійників та журналістів. Відстоюються демократичні цінності, впроваджуються програми з професійного розвитку, розвитку життєстійкості та запобіганню професійного вигорання. 

Віримо, що українські журналісти  навіть у тривожні часи зможуть бути щасливими та ретранслюватимуть свою впевненість у світлому майбутньому усім.

Над матеріалом працювала: Наталя Чоботок

Фото: Фундація “Суспільність”

#ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #ЛюдяністьВзаємодопомога #StopCoronavirus

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: