Проблеми ромів Одещини допомагають вирішити правозахисники

Володимир Боштан, голова правління ГО "Соціальна правова допомога", опублікував на порталі “Правовий простір” статтю про правову допомогу ромам на Одещині

Володимир Боштан, голова правління ГО “Соціальна правова допомога”, опублікував на порталі “Правовий простір” статтю про правову допомогу ромам на Одещині. Відповідну ініціативу підтримує програма “Рома України” Міжнародного фонду “Відродження”.

Проблеми ромів Одещини допомагають вирішити правозахисники
Володимир Боштан

З якими проблемами найчастіше стикаються роми в Україні? Соціальна ізоляція, відсутність документів, громадянства як такого і ще з багато інших, пов’язаних з цими. Так, якщо у людини, наприклад, немає паспорта – це перешкоджає їй у реалізації таких соціально-економічних прав, як право на медичне обслуговування, на працю, на соціальну допомогу та пенсію.

Відсутність у дитини свідоцтва про народження, позбавляє її права на освіту і дитина стає заручником системи, що унеможливлює її подальше входження у суспільство.

Щоб долати ці проблеми юристи та адвокати Центру правової інформації та консультацій неурядової організації «Соціальна правова допомога» вирішили надавати соціально-правову допомогу ромській громаді в Одесі та області. Вони розпочали проект «Соціально-правове забезпечення ромів міста Одеси та Одеській області». І планують безоплатно захищати права та інтереси ромів, допомагати їм у вирішенні різних правових питань, зокрема в отриманні необхідних документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство, свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану.

«Особам ромської громади в селах Нерубайське та Корсунці ми надаємо допомогу у вирішенні соціальних і побутових питань, здійснюємо супровід окремих осіб, що навіть виходить за межі проекту. Адже буває так, що проблему не вирішити однією консультацією. І наша відповідальність у тому, щоб не залишати людину на півшляху», – зазначив директор Центру Володимир Кондур.

Відтак протягом проекту Центр правової інформації та консультацій планує налагодити роботу з місцевими органами влади, що надасть можливість швидше та ефективніше допомагати ромам.

Одним з перших заходів, проведених за проектом став круглий стіл, що відбувся наприкінці листопада. У заході взяли участь представники профільних управлінь, ромські правозахисники, журналісти, які обговорили можливості проекту та форми допомоги для ромів.

Під час круглого столу віце-президент Міжнародного жіночого фонду «Чіріклі» Земфіра Кондур зупинилася на практичному виконанні Указу Президента України «Про Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року» та питанні реалізації окремих положень указу.

Володимир Кондур підкреслив, що невдовзі буде підписано угоди про співробітництво з профільними управліннями, налагоджено роботу з міграційними, правоохоронними органами та райадмінстраціями. Окрему увагу буде зосереджено на залученні юристів ромської національності, що дозволить в подальшому залучати їх до вирішення проблем в таборах та підготувати майбутніх спеціалістів.

Багато ромів прагнуть отримати необхідні документи, здобути освіту і мати легальну роботу, щоб бути впевненими у завтрашньому дні. Саме цими питаннями займаються адвокати та юристи Центру правової інформації та консультацій неурядової організації «Соціальна правова допомога». Також роми сподіваються та вірять, що настане час, коли їх традиції, звичаї та культура будуть цікаві не лише їм самим, а й загалом українському суспільству.

Контакти:
ГО “Соціальна правова допомога”
(048) 723 77 01

***

Мета програми “Рома України” – сприяти інтеграції ромів в українське суспільство шляхом покращення рівня освіти, доступу до послуг охорони здоров’я, захисту прав, а також побудови лідерства та спроможності ромської молоді.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: