Адвокація та підтримка ефективної державної політики щодо ромів
- Розробка та просування інклюзивних моделей, практик, програм та підходів щодо ромів у державній політиці на національному, регіональному та місцевому рівнях.
- Посилення спроможності органів державної влади та місцевого самоврядування ефективно взаємодіяти з ромськими громадами та реалізувати інклюзивну політику.
- Моніторинг виконання Стратегії захисту прав та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини та Плану заходів до неї, розробка та просування рекомендації щодо їх вдосконалення.
Посилення спроможності ромських громад
- Підтримка правопросвітництва та забезпечення доступу до професійної правової допомоги в ромських громадах.
- Розвиток відповідального демократичного лідерства в ромських громадах і громадських об’єднаннях.
- Посилення спроможності ромських організацій до взаємодії з органами влади та місцевого самоврядування, участі у соціально-політичних процесах і використання інструментів адвокації та формування публічної політики.
- Сприяння розвитку комунікаційних платформ для постійного обміну актуальною інформацією між ромськими та не-ромськими правозахисними організаціями, об’єднанню зусиль для спільного реагування на поточні виклики.
Молодіжне лідерство
- Підтримка професійного зростання та розвиток потенціалу до громадського активізму, волонтерства серед молодих лідерів у ромських громадах.
- Сприяння інституціоналізації ромського молодіжного руху та розбудова ромської молодіжної платформи громадських активістів і правозахисників, підтримка їх залучення до прийняття рішень і формування ефективної державної політики.
- Стимулювання інтеграції та посилення взаємодії між ромським та не-ромським молодіжними рухами.
Доступ ромів до якісної освіти
- Підтримка розвитку та запровадження інклюзивних моделей і креативних підходів до формальної освіти ромів, особливо в місцях їх компактного розселення.
- Адміністрування стипендійної програми Ромського освітнього фонду, підтримка здобуття ромами професійно-технічної та вищої освіти, скорочення розриву в освіті між ромами і не ромами.
Публічні наративи щодо ромів
- Системний моніторинг проявів мови ворожнечі щодо ромів у ЗМІ та соціальних медіа і сприяння у протидії ій.
- Підтримка створення медійного й інформаційного альтернативного (недискримінаційного) контенту й наративів щодо ромів, а також культурницьких ініціатив, спрямованих на підтримку ромської ідентичності та промоцію їх позитивного образу через використання інноваційних форм і підходів.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: