Принципи фінансування охорони здоров’я закликають переглянути

Коментар Олени Кучерук, в. о. директора програмної ініціативи “Громадське здоров'я”

Олена Кучерук (на фото), в. о. директора програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”, закликає переглянути підходи до фінансування охорони здоров’я. Про це вона заявила в коментарі газеті “Сегодня”.

“Дотепер існує стара система, коли охорону здоров’я фінансують відповідно до кількості ліжкомісць. Головлікарі дуже зацікавлені, щоб у них цих місць було якомога більше, адже, виходячи з цього, оплачується комуналка, зарплати і є можливість утримувати ту чи іншу кількість персоналу, яка не завжди виправдана. І лікарі дописують собі пацієнтів, яких у них насправді немає”, – розповіла експертка.

На думку Олени Кучерук, при виділенні коштів доцільно враховувати й кількість пацієнтів, і список послуг, які їм надають. “Це передбачає поступовий розвиток страхової медицини як одного з методів збору та розподілу коштів на охорону здоров’я. По суті, кожен із нас тричі платить за медицину. Вперше платимо, коли віддаємо податки, вдруге – коли нам потрібна госпіталізація (ми платимо в так звані благодійні фонди при лікарнях), а втретє ми платимо особисто в руки лікаря. Якщо скласти все це разом, то медстрахування нам би коштувало дешевше, і це позначилося б на якості послуг і зарплатах лікарів”, – сказала вона.

Контакти:
“Громадське здоров’я”
Олена Кучерук
(044) 461 97 09
kucheruk@irf.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: