Президента й депутатів просять урятувати життя хворим на туберкульоз, СНІД і гепатити

Хворі на туберкульоз, СНІД і гепатити звернулися до Президента України Віктора Януковича з проханням урятувати їхні життя, видавши спеціальне доручення виділити 1 млрд. грн. у держбюджеті 2013 року на лікування

Хворі на туберкульоз, СНІД і гепатити звернулися до Президента України Віктора Януковича з проханням урятувати їхні життя, видавши спеціальне доручення виділити 1 млрд. грн. у держбюджеті 2013 року на лікування. Під зверненням поставили підписи 117 громадських організацій, серед яких і програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”. Звернення ініціювала Дорадча рада спільнот із питань доступу до лікування в Україні.

“Активісти зібрали понад 6 тис. підписів хворих на гепатит С українців і передали їх Віктору Януковичу разом із відкритим листом, адже за всі роки незалежності держава не виділяла жодної копійки на лікування гепатиту С, залишаючи цих людей помирати”, – розповіла менеджер програми “Громадське здоров’я” Олена Кучерук.

Також найбільші громадські організації України, що опікуються хворими на ВІЛ, гепатит і туберкульоз, проводять громадську кампанію “Депутат-альтруїст”: вони звернулися особисто до кожного народного депутата з закликом відмовитися від частини своїх депутатських привілеїв, передавши ці кошти хворим.

“Ми сподівалися, що принаймні перед виборами депутати прислухаються до десятої частини свого електорату, які сьогодні інфіковані. Але, на жаль, лише 32 депутати погодилися відмовитися від своїх привілеїв на користь звичайних українців. За останні 1,5 роки я втратив 10 знайомих мені людей, яких гепатит з’їв заживо, як з’їдає наразі Україну політична байдужість навіть у передвиборчих перегонах”, – сказав Дмитро Шерембей, голова Дорадчої ради спільнот із питань доступу до лікування в Україні.

“Сьогодні ми показали справжнє обличчя кожного депутата. Ми принесли 450 медичних масок, на кожній із яких написали ім’я або депутата-“альтруїста”, готового відмовитися від частини своїх депутатських привілеїв, або “пофігіста”, який обіцяє покращення лише з екранів телефізорів і білбордів”, – додала Олена Кучерук.

На сайті кампанії в режимі онлайн можна відстежити реакцію депутатів на звернення від пацієнтів. Депутати, що дають письмову позитивну відповідь, одразу переходять із колонки “пофігіст” до колонки “альтруїст”. Крім того, на центральних площах столиці розміщено білборди з фотографіями хворих у масках.

1 млрд. грн. – це лише третина суми, яку щороку виділяють на санаторно-курортне лікування й оздоровлення чиновників. Це сума, яка може врятувати життя понад 100 тисячам смертельно хворих українців у 2013 році.

В Україні сьогодні 9,5% населення інфіковано ВІЛ, туберкульозом і вірусними гепатитами. Це 4,184 млн. українців.

234 832 українців живуть із ВІЛ-інфекцією. Щодня ВІЛ-інфекція вражає 58 українців.

449 201 українець інфікований і має активний туберкульоз. 12 000 помирають щороку від цієї хвороби. Щодня в Україні туберкульоз уражає 102 людини.

3 500 000 українців інфіковано гепатитами.

За 20 років Україна вже втратила 369 780 тисяч громадян від цих епідемій. Якщо рахувати сім’ї та родичів людей, які мають ці захворювання, то цифра уражених епідеміями сягає близько 12 млн. 150 тис., що становить 26% населення України.

Контакти:
Дорадча рада спільнот із питань доступу до лікування в Україні
Інна Бойко
050 381 96 00
inna.b@ucab.org.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: