Презентація звіту правозахисних організацій “Права людини в галузі охорони здоров’я – 2012”

26 квітня об 11:00 у Києві (Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, вул. Інститутська, 21/8) відбудеться круглий стіл і прес-брифінг “Право на здоров’я: відстоювати, щоб жити”

26 квітня об 11:00 у Києві (Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, вул. Інститутська, 21/8) відбудеться круглий стіл і прес-брифінг “Право на здоров’я: відстоювати, щоб жити”. Під час заходів буде представлено звіт правозахисних організацій “Права людини в галузі охорони здоров’я – 2012”. Підготовку звіту координувала ГО “Інститут правових досліджень і стратегій” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

У заходах візьмуть участь представники правозахисних організацій і родичі пацієнтів, яким довелося зіткнутися з порушеннями права на здоров’я та чиї історії переконливо свідчать про стан дотримання прав у медичній сфері України. На круглий стіл також запрошено представників Міністерства охорони здоров’я, Державної пенітенціарної служби, Державної служби з контролю за наркотиками.

Звіт містить огляд порушень, які супроводжують упровадження медичної реформи в різних регіонах України. Також автори звіту розглядають дотримання прав людей, що живуть із ВІЛ, дотримання прав людини у сфері паліативної допомоги, проблеми доступу до програм замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), порушення прав у пенітенціарній системі.

У прес-брифінгу візьмуть участь автори звіту та рідні пацієнтів:
– Андрій Роханський, голова ГО “Інститут правових досліджень і стратегій”;
– Максим Іонов, голова Вільної профспілки працівників швидкої допомоги Києва;
– Павло Скала, менеджер програм із політики й адвокації Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні;
– Ольга Луб’яна, координатор проектів ГО “Інститут правових досліджень і стратегій”;
– Галина Попенко, дружина пацієнта (Харків);
– Андрій Пасічник, син пацієнта (Сєвєродонецьк).

Питання для розгляду:
• З якими порушеннями прав у сфері охорони здоров’я найчастіше стикаються українці та які наслідки цих порушень?
• Що пацієнтам слід знати про свої права?
• Як домогтися дотримання прав у галузі охорони здоров’я?
• Які результати впровадження медичної реформи в Україні та як це позначається на дотриманні права доступу громадян (зокрема представників уразливих груп) до якісної медичної допомоги?

Чоловік Галини Попенко помер у кареті швидкої допомоги, оскільки машини не було обладнано засобами реанімації. Проте захистити свої права в суді їй не вдалося. Тому Галина Петрівна звернулася до правозахисників. Зараз її справу готують до подання в Європейський суд із прав людини.

Андрій Пасічник завдяки підтримці правозахисників і депутатів Сєвєродонецької міської ради відстояв для свого онкохворого батька доступ до знеболення та можливість достойно, без болю, піти з життя. Завдяки розголосу та роботі правозахисників у місті створили систему “хоспіс удома”, і тепер пацієнти, які потребують знеболення, можуть отримувати його вдома.

Контакти для акредитації: Анастасія Гринько (agrynko@gmail.com); Надія Колесникова (kolesnykova@irf.ua, 067 661 80 30).

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: