Презентація Східноукраїнського представництва у Сумах і Полтаві

Східноукраїнське представництво Міжнародного фонду «Відродження» розширює свою діяльність. 17 березні пройшла його презентації у Сумах, 21 - у Полтаві.

Східноукраїнське представництво Міжнародного фонду «Відродження» розширює свою діяльність. 17 березні пройшла його презентації у Сумах, 21 – у Полтаві.

Представники громадського сектору Східних областей дізнались про цінності, структуру та програмні ініціативи фонду, проекти, які були реалізовані за підтримки фонду на Сході країни. Керівник Східноукраїнського представництва МФВ Олена Розсказова презентувала конкурс проектів для Східного регіону.

Особливу увагу під час заходу було приділено презентації успішних проектів, які було реалізовано у Сумській і Полтавській області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Віктор Бобиренко (Бюро аналізу політики) розповів про реалізацію проектів з моніторингу бюджетних коштів, в рамках якого проводилась адвокаційна кампанія по впливу на владу з питань внесення змін до бюджету, моніторинг бюджетів по дитячому харчуванню, проведення тренінгів та підготовка аналітичних матеріалів.

Олександр Такул (Центр соціального партнерства) висвітлив діяльність у межах проекту з надання психологічної і юридичної допомоги демобілізованим воїнам АТО. В рамках проекту була розроблена методологія, яку будуть використовувати для відкриття аналогічних Центрів допомоги у районах області. Окрім того, Олександр зазначив, що було розроблено Положення про соціальне замовлення. Цю ініціативу планується реалізувати у найближчі півроку.

Вісім років співпрацює з Міжнародним фондом «Відродження» Сумська обласна громадська організація «Клуб «Шанс». Про це повідомила Ірина Білик. Фонд був першим донором, який підтримав організацію. За цей час було реалізовано близько десяти проектів по програмі «Громадське здоров’я»: з наркополітики, сімейної медицини, гепатиту, підзвітному та прозорому використанню бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я. Ірина відмітила наявність простої аплікаційної форми у МФВ, легку звітність і чималу інституційну підтримку організацій-грантерів (зокрема, проведення тренінгів і семінарів).

Максим Демченко (БО «Світло надії») розповів про реалізацію проектів з моніторингу доступу до лікування хронічних захворювань (цукровий діабет), до знеболення, до лікування вірусного гепатиту С (ВГС). Результати проектів вражають, було: зменшено ціну на лікування вірусного гепатиту С на 60%, прийнято державну та регіональні програми протидії ВГС, в Україні зареєстровано препарат нового покоління для лікування гепатиту, активізовано інститути громадянського суспільства у напрямку боротьби з ВГС.

Максим наголосив, що МФВ був першим фондом, який на такому високому рівні займався питаннями, пов’язаними з ВГС. Окремо зазначив про діяльність у сфері соціальної підзвітності та інституалізацію програми зменшення шкоди (ЗШ) в Україні (створення нормативного підґрунтя на місцевих рівнях для сталої роботи програм ЗШ; розширення та подальше вдосконалення роботи інтегрованих сайтів для споживачів ін’єкційних наркотиків; підвищення адвокаційної спроможності українських НУО у галузі інституалізації програм ЗШ).

Юрій Настуля (ГО «Інститут аналітики та адвокації») висвітлив діяльність у напрямку електронного документообігу та електронного урядування у міністерствах України. Він зазначив, що було проведено велику роботу з моніторингу системи державних закупівель, з перевірки тендерів. Інформація по виявленим порушенням була передана до прокуратури, відстежується подальший хід справ. Юрій розповів про успішно реалізовані проекти по відновленню довіри бізнесу до процесу державних закупівель.

Представники громадських організацій визначили основні актуальні потреби у регіонах і запропонували шляхи їх вирішення. Серед основних проблем у Полтавській області було визначено: наявність псевдоблагодійних фондів при лікарнях (через них збирають побори з пацієнтів); низький рівень громадянської та політичної освіти серед місцевого населення (незнання своїх прав, відсутність навичок захисту своїх прав); недостатня прозорість у видобувній галузі; низький рівень освіти. Окремо зазначили проблеми у сфері самоорганізації населення (особливо ситуацію навколо ОСББ).

У Сумах окрему увагу приділили проблемі транспорту (непристосованість його для людей з особливими потребами, мала кількість екологічно чистого транспорту); окрім того, було зазначено низький рівень психологічно-культурного розвитку та змістовного дозвілля у місті; відсутність системної дистанційної освіти для онкохворих дітей (необхідність створення освітнього центру, низький рівень матеріальної бази, координації та просування можливостей навчання на дому). Студенти скаржились на  низький рівень соціального спрямування у студентському самоврядуванні.

Чимало організацій висловили нові ідеї з втілення проектів щодо різних громадських ініціатив. «Я бачу, що організації Полтавської та Сумської області мають неабиякий потенціал для втілення нових регіональних проектів, – зазначила керівник Східноукраїнського представництва МФВ Олена Розсказова. – Особливо тішить той факт, що в обох областях активна молодь – за нею майбутнє».

Фото – Олег Журавльов (Полтава)

Контакти: Олена Розсказова, Керівник Східноукраїнського представництва, rozskazova@irf.ua

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: