Презентація результатів проекту “Моніторинг стану демократичного контролю та поширення євроатлантичних цінностей в країнах Чорноморсько-Каспійського регіону”

Центр міжнародної безпеки і стратегічних студій  (ЦМБСС)  21 листопада 2006 року проводитиме у  Міжнародному фонді  "Відродження"  презентацію та обговорення результатів  моніторингу стану  демократичного контролю в країнах Чорноморсько-Каспійського регіону (ЧКР), виконаного  в 2006 році  за сприяння  "Європейської програми" Міжнародного Фонду "Відродження" (International Renaissance Foundation) та Центру інформації і документації  НАТО в Україні.

Центр міжнародної безпеки і стратегічних студій  (ЦМБСС)  21 листопада 2006 року проводитиме у  Міжнародному фонді  “Відродження”  презентацію та обговорення результатів  моніторингу стану  демократичного контролю в країнах Чорноморсько-Каспійського регіону (ЧКР), виконаного  в 2006 році  за сприяння  “Європейської програми” Міжнародного Фонду “Відродження” (International Renaissance Foundation) та Центру інформації і документації  НАТО в Україні.

Проект є частиною  більш  широкої програми “Чорноморсько-Каспійський регіон: виклики безпеці і демократичний контроль”, яка була  започаткована ЦМБСС  у 2003 році. Програма спрямована на формування  скоординованої мережі аналітичних центрів  демократичного контролю в ЧКР, просування країн ЧКР до європейських та євроатлантичних економічних структур  та структур безпеки.  Результатами виконання програми стало створення за ініціативи ЦМБСС та  підтримки  МФВ (програма “Схід-Схід)  в листопаді 2004 року провідними  неурядовими організаціями  9 держав –Азербайджану, Болгарії, Вірменії, Грузії, Молдови, Росії, Румунії, Туреччини та України – Консорціуму  демократичного контролю Чорноморсько-Каспійського регіону.

В ході виконання  проекту на основі уніфікованої методики  за результатами експертної оцінки  країн – учасниць Консорціуму членами ЦМБСС  був  здійснений компаративний аналіз процесів демократичних трансформацій в ЧКР.  Одержані результати  в рамках проекту  були  обговорені  на Міжнародній  конференції “Чорноморсько-Каспійський вимір європейської безпеки: євроатлантична інтеграція і демократичний контроль”, що пройшла в  м. Алушта (Україна, Крим) 12-13 червня 2006 р.

Результати  моніторингу  були продемонстровані  аналітиками Центру , зокрема  президентом  ЦМБСС  проф.  Олександром  Гончаренком,  на Міжнародній конференції “Перспективи розвитку Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС) як чинник регіональної стабільності”, організованої Національним інститутом проблем міжнародної безпеки при РНБО України за підтримки Фонду Фрідріха Еберта  (м. Київ, 12 травня 2006 р.); на Першому всеукраїнському форумі про-європейських громадських організацій (м. Київ, 17-18 травня 2006 р.); на Парламентському круглому столі Верховної Ради України та Програми розвитку ООН (м. Київ, 25-27 червня 2006 р.) за сприяння Центру демократичного контролю над збройними силами (м. Женева, Швейцарія); на засіданні Об’єднаної робочої групи з питань воєнної реформи в рамках Комісії “Україна — НАТО” (м. Краків, Польща, 28-30 червня 2006 р.); на міжнародній конференції “Європейський Союз та Чорноморсько-Каспійський регіон” (м. Варна, Болгарія, 6-7 жовтня 2006 р.); на Міжнародній конференції “Чорноморська регіональна безпека після подій 11 вересня” (м. Анкара, Туреччина, 9-10 жовтня 2006 р.) та Осінній Академії НАТО (Донецький університет, 24-26 жовтня 2006 р.).  

Мета запланованого заходу:  проведення громадських слухань з питань імплементації та вдосконалення форм і методів демократичного контролю з залученням представників законодавчої та виконавчої влади України, представників засобів масової інформації, недержавних організацій та представників громадськості.

            За програмою громадських слухань передбачено :

  1. Висвітлення результатів моніторингу демократичного контролю в країнах ЧКР.
  2. Ознайомлення з  діяльністю Консорціуму  демократичного контролю ЧКР.
  3. Розгляд  проблем і перспектив поширення демократичних цінностей в країнах ЧКР.
  4. Роль аналітичних центрів в процесі імплементації цивільного контролю над сектором безпеки.
  5. Обговорення завдань громадських організацій в сфері  моніторингу  демократичних трансформацій та демократичного контролю  в контексті інтеграції України в євро- та євроатлантичні структури.

 

Програма заходу додається.

 

 Слухання відбудуться в  конференц-залі Міжнародного фонду  “Відродження”,

 м. Київ, вул. Артема  46,  з  9:00 до 14:00 години.

 

 

З питань участі в громадських слуханнях  та отримання  більш  детальної інформації звертатися за адресою:

Центр міжнародної безпеки і стратегічних студій

 (Center for International Security and Strategic Studies )

www.kgi.edu.ua/cisss-ua

Тел.:   (8 044) 235 05 07

Фaкс:  (8 044) 258-71-54

E-mail: cisss_ua@hotmail.comal.gontch@mail.ru

 

Контактні  особи:

Тетяна Стародуб (тел.: (8 044) 58-58-072, моб.: 8-067-9369698), Е-mail: start@niisp.gov.ua

Сергій Терешко: моб.: 8 067-77 53 454, Е-mail: tereshko@niisp.gov.ua

 

 

програма [.doc, 227к]

Христина Басілія, менеджер зі зв’язків з громадськістю
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, кім.1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: