Презентація результатів громадського моніторингу візової політики і практики країн ЄС в Україні

29 травня 2009 року в Києві в ІА "УНІАН" відбудеться презентація результатів моніторингу візової політики і практики країн ЄС в Україні. Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України та всеукраїнський консорціум громадських організацій "Європа без бар’єрів" презентують результати масштабного дослідження політики та практики видачі віз громадянам України консульськими установами країн ЄС після розширення Шенгенської зони (21 грудня 2007 р.) та набуття чинності Угоди про спрощення оформлення віз між Україною та ЄС (1 січня 2008 р), що було реалізоване за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

29 травня 2009 року в Києві в ІА “УНІАН” відбудеться презентація результатів моніторингу візової політики і практики країн ЄС в Україні.

Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України та всеукраїнський консорціум громадських організацій “Європа без бар’єрів” презентують результати масштабного дослідження політики та практики видачі віз громадянам України консульськими установами країн ЄС після розширення Шенгенської зони (21 грудня 2007 р.) та набуття чинності Угоди про спрощення оформлення віз між Україною та ЄС (1 січня 2008 р), що було реалізоване за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”

Структурно дослідження дозволяє оцінити ситуацію з видачею віз країн Шенгенської зони громадянам України за наступними параметрами: проблема черг; тривалість очікування  рішення консульства; кількість та обґрунтованість відмов; доступність багаторазових, довгострокових і безкоштовних віз; тривалість дії багаторазових віз; вартість процедури отримання візи; документи, складність процедури та ставлення до заявників; оцінка змін процедури отримання візи у порівнянні з попередніми роками; подолання відстаней.

Дослідження здійснене шляхом опитування респондентів на виході з консульств (чи візових центрів).  Вибірка складає 840 респондентів і охоплює заявників консульських установ 11 країн Шенгенської зони, що розташовані в Києві (10 консульств та візових центрів) та інших регіонах України (11 консульств) – по 40 заявників кожного консульства.   Дослідження проведене у два етапи: у літній та осінньо-зимовий період, що дає змогу відслідкувати сезонні впливи та інші чинники, що впливали на практику видачі віз країнами ЄС протягом останнього року.

Консорціум громадських організацій та аналітичних центрів “Європа без бар’єрів”, що проводив дослідження, представляє всі регіони України, де діють консульські установи країн ЄС.  Внаслідок цього стало можливим здійснення комплексної оцінки діяльності консульських установ незалежно від місця їхнього розташування, порівняння умов обслуговування заявників у Києві та поза межами столиці.

Ініціатори проекту створили середовище громадських активістів та аналітиків, зацікавлених у поєднанні дослідницької роботи із лобіюванням позитивних змін, кінцевою метою яких є остаточне усунення віз та інших адміністративних бар’єрів, що стримують міжлюдські контакти у Європі.

У презентації беруть участь представники всіх організацій – засновників всеукраїнського консорціуму “Європа без бар’єрів” з Києва, Харкова, Одеси, Львова, Луцька, Ужгорода.

Буде представлено і поширено публікацію “Громадський моніторинг візової політики і практики країн ЄС в Україні. Аналітичний звіт” — українською та англійською мовами.

Буде презентовано веб-сайт консорціуму: www.novisa.org.ua, де зосереджено інформацію та аналітику з питань візово-міграційних відносин. Метою Інтернет-ресурсу є об’єднання зусиль громадськості заради скасування віз, забезпечення свободи пересування та міжлюдських контактів у Європі.

Крім того, будуть представлені основні результати порівняльного міжнародного проекту дослідження візової політики ЄС в Україні, Російській Федерації, Білорусі та Молдові, проведеного за ініціативою Фундації Стефана Баторія (Польща).

Адреса: Київ,1, вул. Хрещатик,4

Початок реєстрації: 10:00, закінчення реєстрації: 10:30

* * *

Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України – незалежний аналітичний центр, заснований у 1992 році, що здійснює дослідження в галузі міжнародних відносин, зовнішньої політики, безпеки, європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” має на меті підвищення спроможності організацій громадянського суспільства України відігравати активну роль у процесі європейської інтеграції України. Програма ініціює та підтримує громадські ініціативи у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.

Сайт: www.irf.kiev.ua/ua/programs/eui/eu

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: