Презентація проекту “Замісна терапія”

16 березня 2005 року, о 15:00, у приміщенні Національного університету "Києво-Могилянська академія" (вул. Волоська 8/5, 4 корпус, 4 поверх, кімната 422) відбулася презентація проекту "Замісна терапія".

Чи скористається влада і суспільство новим ефективним засобом профілактики віл-інфекції в Україні?

16 березня 2005 року, о 15:00, у приміщенні Національного університету “Києво-Могилянська академія” (вул. Волоська 8/5, 4 корпус, 4 поверх, кімната 422) відбулася презентація проекту “Замісна терапія”. Проект запроваджено Міжнародним фондом “Відродження” (МФВ) спільно з “Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні” за фінансової підтримки Глобального Фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією, заснованого за ініціативи Генерального Секретаря ООН Кофі Анана.

Мета проекту — якісне й ефективне запровадження програм замісної терапії (ЗТ) в усіх регіонах України шляхом зміцнення правової та методичної бази ЗТ, сприяння використанню препаратів ЗТ, проведення адвокації програм ЗТ в Україні.

Завдання проекту — забезпечити рівний доступ активних споживачів ін’єкційних наркотиків (СІН) до лікувальних преператів, знизити серед них ризик ВІЛ-інфікування, а також створити умови для швидшого запровадження програм ЗТ на території України.

Прогнозовані результати — запровадження програм ЗТ в 6 пріоритетних регіонах України. Насамперед, в АР Крим, в Одеській, Миколаївській, Донецькій, Дніпропетровській областях та у м. Києві. Пілотна стадія проекту охопить 400 споживачів ін’єкційних наркотиків і створить умови для впровадження програм ЗТ на всій території України. Буде проведено професійну підготовку лікарів, медичних сестер, соціальних працівників для роботи у проектах ЗТ, заходи адвокації програм ЗТ для представників державних органів влади, правоохоронних органів і ЗМІ.

У презентації взяли участь: головний нарколог МОЗ України Вієвський А.М., начальник управління медичного забезпечення та контролю за санітарно-епідеміологічним станом Державного департаменту України з питань виконання покарань Живаго О.Б., Директор Українського інституту дослідження політики щодо громадського здоров’я Дворяк С.В., Директор Центру профілактики та боротьби зі СНІДом МОЗ України Щербінська А.М., Голова координаційної ради ВБО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ” Жовтяк В.О., Директор Київського ресурсного центру з питань ВІЛ/СНІД Бойко А.М., народні депутати України, менеджери програм МФВ і Альянсу з проблематики ВІЛ/СНІДу, керівники профільних організацій, що займаються профілактикою СНІДу в Україні, представники ЗМІ. 

Інофрмація для роздумів: 2004 року кількість офіційно зареєстрованих людей в Україні, які живуть з ВІЛ/СНІДом, перевищила 60 000 осіб, а кількість споживачів ін’єкційних наркотиків (СІН) — 80 000! За офіційними даними, 60-70% ВІЛ-інфікованих в Україні складають саме споживачі ін’єкційних наркотиків. Одним з 5 основних принципів профілактики ВІЛ/СНІД серед СІН, визначених Всесвітньою організацією з охорони здоров’я (ВООЗ), є надання замісної терапії особам, які страждають на опіоїдну залежність.

Міжнародний фонд “Відродження” (МФВ) — найбільша національна благодійна громадська організація в Україні, заснована відомим американським фінансистом і філантропом Джорджем Соросом. Місія Фонду — фінансово та організаційно сприяти становленню демократичного, відкритого суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив. У 1990-2004 роках Фонд надав численним неурядовим організаціям (НУО) України, а також науково–освітнім, просвітницьким закладам, видавництвам ґрантів на суму понад 82 мільйони доларів США. 2005 року МФВ надасть фінансову підтримку на суму до 7 мільйонів доларів США на проекти, що сприяють європейській інтеграції, розвиткові системи громадського правозахисту й утвердженню принципу верховенства права в Україні, проведенню пенітенціарної реформи, розвиткові громадської активності національних меншин, реформам у сферах освіти, охорони здоров’я, видавничій справі, проведенню справедливих та чесних виборів тощо.

Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД — міжнародна неприбуткова організація, яку було засновано у 1993 році з метою підтримки громадських ініціатив, спрямованих на подолання епідемії ВІЛ-інфекції у країнах, що розвиваються, та країнах із перехідною економікою. Альянс розпочав свою діяльність в Україні у грудні 2000 року з реалізації “Програми підтримки неурядових організацій та розвитку ресурсів у галузі профілактики ВІЛ/СНІД” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках Трансатлантичної ініціативи ЄК та США, спрямованої на боротьбу з ВІЛ/СНІД. 

Пріоритетами Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні є підтримка  громадської ініціативи, спрямованої на зменшення захворюваності на ВІЛ-інфекцію в найбільш уразливих до неї групах населення, розвиток суспільної підтримки ВІЛ-позитивних та їхніх близьких, зменшення стигматизації та покращення обслуговування ВІЛ-позитивних людей та найбільш уразливих до ВІЛ верств населення, визначення, обмін  та наслідування зразків найефективнішої громадської відповіді на епідемію.

Нині Альянс безпосередньо бере участь у координації та впровадженні двох найпотужніших проектів у галузі подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні:

  1. “Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні” — загальноукраїнська  програма з бюджетом понад 20 мільйонів доларів США на півтора роки, підтримана Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією, яку Альянс адмініструє з березня 2004 року
  2. “Посилення відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД в Україні шляхом надання послуг та інформації (SUNRISE)”, новий проект Агентства США з міжнародного розвитку, з бюджетом 8 мільйонів 200 тисяч доларів США на п’ять років, що впроваджується з вересня 2004 року

Контактні особи:

 

Денис Полтавець,

Менеджер медичних програм МФВ

Ольга Кішкіна,

Асистент програми 

Електронна пошта: poltavets@irf.kiev.ua

Електронна пошта: kishkina@irf.kiev.ua

Телефон: 461 97 09

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: