Презентація практичного порадника з доступу до архівів

10 квітня о 18:30 у Києві відбудеться презентація довідника “Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів”

10 квітня о 18:30 у Бібліотеці Антоновичів Національного університету “Києво-Могилянська академія” (вул. Григорія Сковороди, 2) відбудеться презентація довідника “Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів”. Захід проводять Центр досліджень визвольного руху та Наукова бібліотека НаУКМА за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”. Інформаційні партнери проекту – Інтернет-видання “Історична правда”, портал “Право знати”, Центр інформації про права людини, ресурс “Платформа”. Партнери – Центр правових і політичних досліджень “Сім”, Харківська правозахисна група, Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького”, Львівський національний університет імені Івана Франка.

Під час презентації відбудеться дискусія щодо проблемних питань доступу до архівів за участю директора наукової бібліотеки НаУКМА Тетяни Ярошенко, правозахисників Євгена Захарова, Олександри Матвійчук, Ігоря Усенка, істориків та архівістів Георгія Папакіна, Костянтина Новохацького, Івана Патриляка, авторів порадника Володимира В’ятровича, Аліни Шпак і Ігоря Кулика.

Питання для обговорення:
– використання документів комуністичних спецслужб: закордонний досвід;
– доступ до архівів України: огляд нормативної бази та проблемні питання;
– аналіз законодавства про доступ до архівів спецслужб тоталітарних режимів у Європі та законодавчих актів в архівній галузі України.

До участі запрошують архівістів, істориків, правозахисників, краєзнавців та всіх зацікавлених. Присутні матимуть змогу безкоштовно отримати примірник порадника.

Про участь у заході бажано повідомити заздалегідь, надіславши лист до 9 квітня на електронну адресу o.frankivska@gmail.com або подзвонивши на номер 097 791 07 52 (контактна особа – Олена Франківська).

Центр досліджень визвольного руху
Олена Франківська
097 791 07 52
o.frankivska@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: