Презентація книги “Міжетнічні відносини, права меншин та безпекові виклики: погляд з чотирьох країн. Україна – Молдова – Румунія – Угорщина”

Запрошуємо усіх бажаючих на презентацію книги "Міжетнічні відносини, права меншин та безпекові виклики: погляд з чотирьох країн. Україна – Молдова – Румунія – Угорщина", що відбудеться 20 травня, вівторок у конференц-залі Міжнародного фонду "Відродження" (вул. Артема, 46, м. Київ).

Книга є порівняльним дослідженням становища етнічних меншин у регіоні Україна-Молдова-Румунія-Угорщина. Перша частина присвячена вивченню історичної
спадщини та сучасного політичного контексту етнополітики в регіоні. Друга – фокусується на національному законодавстві чотирьох країн, а також на аналізі державних програм, спрямованих на покращення міжетнічних стосунків, двосторонніх договорів між країнами-учасницями проекту та виконанні ними зобов’язань згідно з ратифікованими інструментами міжнародного права. У третій частині досліджується вплив третього сектору на формування державної етнополітики відповідних країн та внесок громадянського суспільства у попередження потенційних етнічних конфліктів. Заключна частина містить приклади як кращих практик, так і недоліків етнополітики чотирьох країн, а також пропонує ідеї та подає рекомендації, в який спосіб влада та громадянське суспільство України, Молдови, Румунії та Угорщини можуть забезпечити потужніший захист прав етнічних меншин, а відтак – зробити внесок в регіональну безпеку та стабільність.

Публікація є результатом дослідження міжнародної групи експертів в межах проекту “Співпраця НУО України, Молдови, Румунії і Угорщини задля подолання суперечностей та відчуження у сферах розвитку національних меншин, прав людини та безпеки”, підтриманого Мережевою програмою “Схід-Схід: партнерство без кордонів”.

Проект мав на меті визначити шляхи поглиблення довіри між громадянами регіону Україна-Молдова-Румунія-Угорщина, а також накреслити пріоритети спільної діяльності представників громадянського суспільства, спрямованої на розвиток міжкультурного діалогу, вирішення проблем міжетічних стосунків та проблем безпеки у цьому регіоні.


Примірник книги можна буде отримати під час презентації.

 Дата: 20 травня, вівторок

Час:  10:00

Місце: конференц-зала Міжнародного фонду “Відродження”,вул. Артема, 46, м. Київ

 Доповідачі:

  • Євген Бистрицький (Виконавчий директор “Міжнародного фонду “Відродження”)
  • Наталя Беліцер (Інститут демократії ім. Пилипа Орлика) – редактор дослідження
  • Сергій Герасимчук (Група стратегічних та безпекових студій) – член робочої групи чотиристороннього проекту
  • Представники Посольств Молдови, Румунії, Угорщини, Європейської Комісії

Просимо підтвердити свою участь організаторам презентації – Олексі Басараб (o.basarab@gmail.com , моб. 063 289 7206) або Сергію Герасимчуку (s.gerasymchuk@gmail.com , моб. 050 353 5186).

Христина Басілія, менеджер зі зв’язків з громадськістю
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, кім.1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: