Презентація і тур арт-проекту «Parasol»

Під час VII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» соціальний арт-проект «Parasol» і «Видавництво Старого Лева» презентували ілюстровану збірку оповідань і есеїв про боротьбу людини за життя.

Під час VII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» соціальний арт-проект «Parasol» і Видавництво Старого Лева презентували ілюстровану збірку оповідань і есеїв про боротьбу людини за життя.

Паліативна допомога – підхід, що дозволяє полегшити життя смертельно хворих пацієнтів та їхніх родин. Це болюча, ба навіть, табуйована тема для нашої держави. Вона постає центральною в чотирнадцяти текстах письменників та ілюстраціях художників. Упорядниками видання стали письменник Іван Рябчій та художник Андрій Єрмоленко. А післямову написав Дмитро Дроздовський, кандидат філологічних наук Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України та головний редактор журналу «Всесвіт».

Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» наголошує: «Культура – це не сукупність артефактів, а те в чому ми всі живемо, це процес. А смерть є частиною життя, а відтак й нашої культури. Тому говорячи про паліативну допомогу ми говоримо про гідне життя і гідну смерть. Саме на це заслуговує кожна людина».

Проект «Parasol» реалізовується, окрім Києва, у 7 містах України: Вінниця, Луцьк, Ужгород, Івано-Франківськ, Дніпро, Харків, Кропивницький. Головним інстру­ментом проекту є мистецтво, спроможне привернути увагу пересічних людей до проблеми палі­ативної допомоги.

«Нарешті українське суспільство готове говорити про власні проблеми, порушувати досі заборонені теми, помічати іншого поряд, давати руку підтримки. Підвищена емпатія аудиторії дає можливість шукати шляхи як по-новому та доступно показувати гострі кути медицини. Parasol – один із яскравих прикладів взаємодії мистецтва та соціального», – каже Анастасія Євдокимова, керівниця проекту «Parasol».

Парасолька – невипадкова назва і лого проекту, – вона є усесвітнім символ паліативної допомоги. Кожен учасник проекту визначає для себе сам, що є його «парасолькою», тобто засобом захисту та підтримки, який образ, сюжет чи сигнал необхідно зафіксувати й до­нести тут і зараз в Україні зразка 2017-го року.

Учасники літературної частини проекту: Олександр Бойченко, Марина Єщенко, Сергій Жадан, Юлія Ілюха, Зоя Казанжи, Маріанна Кіяновська, Павло Коробчук, Олег Короташ, Галина Крук,  Анастасія Леухіна, Олександр Михельсон, Юрій Строкань, Юрій Ярема.

Учасники візуальної частини: Сергій Алієв-Ковика, Тарас Бенях, Сергій Бурбело, Матвій Вайсберг, Борис Єгіазарян, Роман Зілінко, Ігор Ільїнський, Ірина Ільїнська, Олекса Манн, Роман Мінін, Олександр Ройтбурд, Сергій Савченко, Андрій Сидоренко, Нікіта Тітов, Владислав Шерешевський.

Після презентації в Києві проект вирушає в тур містами України:

24 травня – Луцьк – 18.30 – Книгарня Є
25 травня – Ужгород – 16.00 – Совине Гніздо
29 травня – Івано-Франківськ – 18.30 – UrbanSpace
30 травня – Вінниця – 18.30 – Книгарня Є
1 червня – Дніпро – 19.00 – Книгарня Є
2 червня – Харків – 19.00 – Книгарня Є
6 червня – Кропивницький  – 17.30 – Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.Чижевського

Соціальний арт-проект Parasol реалізо­вується громадською організацією «Фонд «Єв­ропа ХХІ» за підтримки програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Контактна особа: керівник соціального арт-проекту Parasol Настасія Євдокимова
0930113862, parasolartproject@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: