Презентація документального фільму “Повернення додому” та серії плакатів, розроблених з метою розширення доступу жінок-споживачок ін’єкційних наркотиків до програм замісної терапії

17 вересня 2009 р. з 16:00 до 18:30 у Будинку Кіно (м. Київ, вул. Саксаганського, 6) відбудеться презентація документального фільму "Повернення додому" та серії плакатів, розроблених в рамках інформаційної кампанії з розширення доступу жінок-споживачок ін’єкційних наркотиків (СІН) до програм замісної терапії (ЗТ) та додаткових соціальних та медичних послуг в Україні.

Українська фундація громадського здоров`я, HealthRight International разом із партнерами презентують двадцятихвилинний документальний фільм про життя, проблеми та потреби молодої жінки з дитиною, яка стала клієнткою програми замісної терапії в м. Києві. Фільм ілюструє позитивний вплив програми ЗТ на якість життя героїні, її дитини, а також включає коментарі експертів, медиків та клієнтів програми ЗТ стосовно ефективності подібних програм.

На заході буде також презентовано серію плакатів, направлених як на інформування жінок СІН та їх оточення про програму ЗТ, так і на де-стигматизацію жінок СІН серед медичних працівників.

Участь у презентації беруть:

  • Катя, головна героїня фільму “Повернення додому”.
  • Ольга Бєляєва, голова правління, ВГО “Асоціація учасників ЗПТ України”, БФ “Вiртус”.
  • Галина Скіпальська, директор, представництво HealthRight International в Україні, МБФ “Українська фундація громадського здоров`я”.
  • Вікторія Тимошевська, директор програми “Громадське здоров’я”, МФ “Відродження”.
  • Дмитро Шерембей, директор відділу комунікації, політики і адвокації, Всеукраїнська мережа ЛЖВ.
  • Тетяна Качоровська, екаунт директор, рекламна агенція “Саатчі&Саатчі”.
  • клієнти програми ЗТ у м.Києві.

Акредитація журналістів за телефоном + 38 (044) 425 46 13 до 15 вересня 2009 року.

За додатковою інформацією просимо звертатися до: Галини Скіпальської за тел.: + 38 (044) 425 4613, моб. тел.: + 38 (050) 519 18 85, ел. пошта: Halyna.Skipalska@healthright.org

Організаторами заходу виступають: МБФ “Українська фундація громадського здоров`я”, HealthRight International, ВБО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ”, МФ “Відродження”, рекламна агенція “Саатчі&Саатчі”, фонд АНТИСНІД Олени Франчук та ТзОВ “Сполучені світи”. Проект реалізовувався за підтримки Інституту відкритого суспільства.

Замісна підтримувальна терапія – метод лікування хронічної залежності від опіоїдів та профілактики поширення ВІЛ, гепатитів В і С серед споживачів ін’єкційних наркотиків, який полягає в призначенні хворому на тривалий термін лікарського наркотичного препарату – замінника “вуличного” наркотику. Як правило, таким препаратом є метадон або бупренорфін. Важливою відмінністю є те, що препарат приймається перорально (через рот) у формі таблеток або сиропу на базі медичного закладу та під наглядом медичного працівника. Лікування проводиться безкоштовно. Остаточна та повна відмова від наркотиків є довготривалою метою, але вона може бути досягнута. Замісну підтримувальну терапію можуть отримувати вагітні жінки.


Юлія Гордонна, асистент програми “Громадське здоров’я”
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: gordonna@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема 44, оф. 4

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: