Прес-конференція на тему “Тернопілля після виборів. Що змінилося?”

12 травня 2008 року в Тернопільському прес-клубі в рамках проекту, що реалізовується за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження", відбулася прес-конференція на тему "Тернопілля після виборів. Що змінилося?", під час якої ТОГО "Спілка власників землі" оприлюднила результати громадського моніторингу виконання передвиборних обіцянок партіями та блоками, які були обрані в березні 2006 року до Тернопільської обласної та 17 районних рад.  

12 травня 2008 року в Тернопільському прес-клубі в рамках проекту, що реалізовується за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, відбулася прес-конференція на тему “Тернопілля після виборів. Що змінилося?”, під час якої ТОГО “Спілка власників землі” оприлюднила результати громадського моніторингу виконання передвиборних обіцянок партіями та блоками, які були обрані в березні 2006 року до Тернопільської обласної та 17 районних рад.

У прес-конференції взяли участь:
Лариса РИМАР –  керівник проекту “Тернопілля після виборів. Що змінилося?”;
Тетяна ТАРАСЕНКО – голова ТОО “Комітету виборців України”;
Тарас ГРЕБЕНЯК– координатор Координаційної ради громадських організацій
Тернопільщини “Українська справа”;
Юрій МОРГУН – керівник аналітичних та освітніх програм ТОГО “Спілка
власників землі”.

Під час презентації результатів моніторингу голова ТОГО “Спілка власників землі” Лариса РИМАР зазначила, що  проведення такого дослідження виявилося дуже складною справою. “На шляху до влади одним з перших посилів, який робить партія до своїх виборців, є передвиборна програма, — сказала Лариса РИМАР. — В ідеалі з її змісту виборець повинен зрозуміти які зміни і які конкретні результати отримає виборець і громада в цілому від того, що до влади прийде ця політична сила. В умовах передвиборчої конкуренції партії, звичайно, хочуть зробити свої ключові повідомлення та положення передвиборних програм якомога привабливішими в очах виборця, що виражається здебільшого у популістському їх характері”.

– Оскільки, у  переважній більшості, передвиборні програми партій та блоків  складаються швидше з політичних деклараційних гасел (“ми зробимо владу відповідальною, відкритою та підконтрольною інтересам громади” — Блок Костенка-Плюща, “дії влади під громадський контроль” — БЮТ,  “селяни отримають кредити на житло” — НСНУ, “запровадження мінімальної оплати праці не менше 10 грн. за годину” —  Блок Литвина, “ціни на комунальні послуги будуть зменшені у 2 рази, якість послуг буде поліпшена” — СПУ), аніж конкретних заходів, тому при оцінці застосованих нами  інструментів моніторингу  можна стверджувати, що передвиборні програми виконуються, на  превеликий жаль,  не більше ніж на  1 %,  – повідомила Лариса РИМАР.

На думку голови ТОО “Комітету виборців України” Тетяни ТАРАСЕНКО, результати моніторингу  показали, що нова система виборів  “розірвала” зв’язок між депутатами та виборцями, а  осередки політичних партій на місцях не взяли на себе функцій таких посередників. “З введенням партійної системи виборів до місцевих рад депутати не відчувають особистої відповідальності перед виборцями. Виборець не має можливості звернутися до депутата зі своєю конкретною проблемою,  – зазначила  голова ТОО КВУ. — Моніторинговою групою було проведено експеримент. На вулицях трьох  районних центрів області було задано питання мешканцям: “Чи знаєте ви, де розташований осередок партії, або її громадська приймальня?”. Називали партії: НСНУ, БЮТ, УНП, Блок Литвина, СПУ. За узагальненими даними, розташування партійних осередків змогли назвати: НСНУ — 4%, БЮТ — 8%, УНП — 1%, Блок Литвина та СПУ — менше 1%.

Як наголосила Лариса РИМАР, це дослідження може стати своєрідною дорожною картою для виборців: наочно продемонстровано, наскільки  обіцянки політичних партій відповідають їх справам. “Ми переконані, — підкреслила вона, —  що  реалізація цього проекту дасть поштовх для майбутнього  перелому в підходах краян до вибору політичної сили. Адже часто ми голосуємо,  не аналізуючи попередньої  діяльності політиків, а керуючись емоціями”.

      Учасники заходу акцентували увагу на необхідності  посилення контролю з боку громади за виконанням  передвиборних обіцянок партіями  та  блоками. На переконання  координатора  Координаційної ради громадських організацій Тернопільщини “Українська справа” Тараса ГРЕБЕНЯКА,  саме  громадські організації  повинні виступити в якості контролерів  за діями обраних осіб через функціонування різних форм та методів  залучення громадськості. “Одним з таких методів залучення громадськості до процесу ухвалення рішень владою можуть бути громадські ради, — підкреслив Тарас ГРЕБЕНЯК.

Прес-служба ТОГО СВЗ,

тел. 25-27-93

www.ternoland.org

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: