Представників НУО навчили ділитися досвідом за допомогою кейс-методу

У Києві Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні провів семінар-тренінг “Навички написання навчальних кейсів”

4-5 лютого в Києві Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні проводив семінар-тренінг “Навички написання навчальних кейсів”. У заході брали участь представники організацій – переможців конкурсу “Самоорганізація громадян для вирішення місцевих проблем: акумуляція найкращих практик”, який проводила програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Директор Консорціуму Олександр Сидоренко відзначив: “Для ефективного досягнення мети конкурсу, як на наш погляд, необхідне створення й активне використання саме класичних навчальних кейсів, завдання яких – не стільки відобразити інформацію про позитивний досвід, як дати набір вихідних даних про управлінську проблему, на основі яких навчати активістів інших громадських організацій приймати управлінські рішення”.

“Успішний досвід неможливо відтворити за інших обставин: того ефекту, що був в “оригінальному виконанні”, іншій команді впроваджувачів не досягти. Але що варто запозичати з цього досвіду – це глибинне усвідомлення того, яким чином досягався успіх, які чинники допомагали та протидіяли, які ресурси та як використовували тощо. Тобто на прикладі таких кейсів треба вчити, як креативно розробляти й ефективно управляти подібними проектами, а не копіювати їх”, – додав експерт.

“Організаторам вдалося спокусити учасників стати прихильниками кейс-методу, темп опанування якого збігався з рівнем підготовленості для сприйняття все нової й нової інформації. І як результат: до кінця другого дня більшість учасників отримали повне уявлення про те, як працювати над написанням власного кейсу”, – розповів Михайло Бардин, голова правління Подільського центру прав людини.

Два дні роботи було присвячено тому, щоб допомогти учасникам подивитися на свій успіх збоку (очима інших учасників), визначити цільову аудиторію, яка була б зацікавлена в їхньому досвіді, а головне – усвідомити, що саме та як передати з власного досвіду іншим. Команда тренерів допомогла учасникам зрозуміти, як краще будувати текст власного кейсу, приймати управлінські рішення шляхом аналізу описаної ситуації з проекцією на власний досвід. За словами експертів, саме навичок ефективного управління як проектами, так і самими організаціями сьогодні бракує громадянському суспільству.

Створені кейси буде представлено на заключному всеукраїнському заході, що відбудеться восени. До участі в ньому вже можуть зголошуватися представники громадських організацій, які прагнуть не лише ознайомитися з успішним досвідом інших організацій, а й навчитися поширювати власний досвід.

Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні
(044) 248 72 39
konkurs@ceume.org.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: