Представники юридичних клінік вишів дізналися про права людини у сфері охорони здоров’я

У Львові відбувся тренінг із прав людини у сфері охорони здоров’я для керівників, викладачів і координаторів юридичних клінік українських вишів

23-24 липня у Львові відбувся тренінг із прав людини у сфері охорони здоров’я для керівників, викладачів і координаторів юридичних клінік українських вишів. Захід провела ВГО “Фундація медичного права та біоетики України” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження” та Фундацій Відкритого Суспільства.

Змістове наповнення тренінгу було розроблено на основі практичного посібника “Права людини у сфері охорони здоров’я”.

У заході взяли участь 22 особи – представники юридичних клінік Львівського національного університету імені Івана Франка, Харківського національного університету імені Василя Каразіна, Київського університету права НАН України, Київської національної академії внутрішніх справ, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Хмельницького університету управління та права, Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Донецького національного університету, Дніпропетровського національного гірничого університету та ін.

Президент ВГО “Фундація медичного права та біоетики України” Ірина Сенюта розповіла про сучасний стан і перспективи розвитку медичного права та біоетики, їхнє місце в навчальному процесі. Також лектор окреслила коло прав та обов’язків, які мають пацієнти та медичні працівники згідно з законодавством України, проілюструвала нормативно-доктринальний матеріал випадками з практики, надала практичні рекомендації учасникам для здійснення правореалізаційної та правозахисної діяльності. Крім того, Ірина Сенюта презентувала практичний посібник “Права людини у сфері охорони здоров’я” та ресурсний посібник “Охорона здоров’я та права людини”, а також типові навчальні програми з курсу “Медичне право України”.

Анатолій Найда, доцент кафедри кримінального процесу та криміналістики юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, розкрив особливості проведення судово-медичних експертиз, ілюструючи доповідь медичними справами.

Зоряна Кошулинська, судовий-експерт-психолог, висвітлила особливості проведення судово-психологічної експертизи та можливість обґрунтування за її допомогою грошового еквіваленту розміру моральної шкоди.

У межах тренінгу відбулося практичне заняття у формі навчальної гри з прав людини у сфері охорони здоров’я, яку проводив Дмитро Клапатий – юрист-практикант, що проходить стажування на базі ВГО “Фундація медичного права та біоетики України”. Також він зробив презентацію “Стратегічне судочинство в діяльності правника” з фокусом на охороні здоров’я.

Особливості захисту прав пацієнтів у галузі репродуктивної медицини висвітлила керівник Науково-дослідної лабораторії права, біоетики та медичного права Київського університету права НАН України Оксана Кашинцева.

Організатори тренінгу не оминули увагою й діяльність євроінституцій. Зокрема, директор ГО “Фундація безоплатної правової допомоги” Айгуль Муканова розповіла про практику Європейського суду з прав людини у сфері охорони здоров’я.

У межах тренінгу було проведено практичні заняття з використанням інтерактивних методик.

ВГО “Фундація медичного права та біоетики України”
Ірина Сенюта
prlawlab@ukr.net

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: