Представники Робочої групи з екологічної євроінтеграції України взяли участь у Другому Форумі громадянського суспільства Ініціативи Східного партнерства

18–19 листопада 2010 року у Берліні відбувся Другий Форум громадянського суспільства Ініціативи Східного партнерства. Представники Робочої групи з екологічної євроінтеграції України, що працює на платформі Громадської експертної ради при українській частині комітету з питань співробітництва Україна-ЄС, стали учасниками заходу та взяли участь у підготовці зауважень та пропозицій щодо залучення організацій громадянського суспільства до Ініціативи Східного партнерства.

Метою Другого Форуму громадянського суспільства Ініціативи Східного партнерства було ознайомлення зі здобутками за минулий рік та обговорення трансформації Форуму в майбутньому. Після звітування Керівного комітету та оприлюднення планів на майбутнє відбулися засідання у чотирьох робочих групах (РГ) Форуму громадянського суспільства (ФГС), на яких було обговорено роботу відповідних тематичних платформ і представлено діяльність РГ за минулий рік. Після перерви учасники провели тематичні дискусії у робочих підгрупах. Другий день Форуму було присвячено розробці спільних рекомендацій РГ щодо подальшої роботи Форуму.

Третя робоча група «Енергетика, зміна клімату і довкілля», у складі якої працюють Ганна Голубовська-Онісімова (ВЕГО «МАМА-86»), Наталя Андрусевич (РАЦ «Суспільство і довкілля») та Ганна Хомечко (МБО «Екологія. Право. Людина»), підготувала низку спільних зауважень та пропозицій.*

У рекомендаціях, зокрема, наголошується на необхідності в рамках Ініціативи Східного партнерства (ІСП) забезпечити організаціям громадянського суспільства (ОГС) доступ до проектів документів, надати їм статус «постійних учасників», зміцнити зв’язки із представниками уряду, залучати представників ОГС у якості експертів до досліджень політики та законодавства в країнах-партнерах, започаткувати постійний діалог Європейських Делегацій у країнах Східного партнерства з ОГС, запровадити більш часті регіональні тематичні зустрічі для обміну інформацією та розробки спільних позицій.

Серед проблем, яким необхідно приділити більше уваги в рамках роботи Екологічної Панелі та Тематичної платформи 3, зазначені наступні: зміцнення екологічного управління у партнерських країнах (інтеграція екологічної політики до політик розвитку, озеленення економіки, залучення ОГС до розробки індикаторів та моніторингу ефективності ІСП), підтримка виробництва екологічно дружної енергії з відновлюваних джерел, розробка прозорих та сталих стратегій енергетичної безпеки у країнах Східного партнерства; запровадження управління, що дозволить адаптуватися до змін клімату; запровадження економічних категорій оцінювання послуг, що надаються екосистемами, у країнах-партнерах; підвищення ефективності використання ресурсів шляхом запровадження управління відходами; пом’якшення змін клімату, інтеграція вимог щодо збереження біорізноманіття до процесу прийняття рішень; управління токсичними відходами тощо.

Ганну Голубовську-Онісімову, Президента ВЕГО «МАМА-86» та одну з ініціаторів створення Робочої групи з екологічної євроінтеграції України, обрано співкоординатором РГ– 3 – членом Керівного комітету Форуму громадянського суспільства – на наступний рік.

Керівний комітет на першому засіданні в Берліні обрав тимчасовим Речником Влада Вяличка (Білорусь) і наразі завершує опрацювання рекомендацій Другого Форуму громадянського суспільства.

 

* Цьогорічному Форуму передували підготовчі зустрічі робочих груп. Зокрема засідання РГ–3 «Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека» відбулося 10 вересня в Брюсселі. Його задачею була розробка спільної позиції та рекомендацій для участі в Форумі у листопаді 2010 року. Докладніше: http://mama-86.org.ua/index.php/uk/ecologization/ecointegration-news/200-wg3.html

***

Робочу групу з екологічної євроінтеграції України створено з метою посилення участі громадянського суспільства у здійсненні державної екологічної політики, прийнятті рішень та запровадженні реформ у сфері охорони навколишнього середовища для підвищення ефективності співробітництва між Україною та ЄС при виконанні покладених на Україну міжнародними договорами зобов’язань та європейської інтеграції щодо довкілля та сталого розвитку. Наразі група здійснює моніторинг екологічної складової української політики, зокрема виконання пріоритетів ПДА. Її учасники розраховують, що додаткові можливості співпраці, які створює ФГС, дозволять підвищити спроможність ОГС України впливати на здійснення реформи екологічної політики в напрямку наближення до норм ЄС.

Це повідомлення підготовлено в рамках громадського моніторингу виконання Україною своїх зобов’язань перед Європейським Союзом у сфері екологічної політики, що, серед іншого, здійснюється в рамках проекту “Активізація участі екологічних громадських організацій України у розвиткові відносин між Україною та ЄС” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Контактні особи: Ганна Голубовська-Онісімова, президент ВЕГО «МАМА-86», координатор проекту “Активізація участі екологічних громадських організацій України у розвиткові відносин між Україною та ЄС”, anna@mama-86.org.ua, Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми МФВ, nakonechna@irf.kiev.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: