Представники провідних незалежних аналітичних центрів та всеукраїнських мережевих громадських організацій обговорили політичну ситуацію в країні

5 квітня 2007 року за сприяння Міжнародного фонду "Відродження" відбувся круглий стіл за участю громадських організацій щодо політичної ситуації в Україні.

5 квітня 2007 року за сприяння Міжнародного фонду “Відродження” відбувся круглий стіл за участю громадських організацій щодо політичної ситуації в Україні.

 

У круглому столі взяли  участь представники провідних незалежних аналітичних центрів та всеукраїнських мережевих громадських організацій –Валерій Чалий (Український центр економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова), Ігор Коліушко (Центр політико-правових реформ),  Ігор Бураковський (Інститут економічних досліджень та політичних консультацій), Ірина Бекешкіна  (Фонд “Демократичні ініціативи”), Ігор Попов (Комітет виборців України), Ігор Когут, (Лабораторія законодавчих ініціатив), Валерій Іванов ( Академія української преси),  Олександр Ломако (Громадянська мережа ОПОРА), Євген Бистрицький ( Міжнародний Фонд “Відродження”).

 

Учасники Круглого столу назвали однією з основних причин загострення політичної ситуації в Україні те, що обидві сторони-фігуранти кризи ігнорували налагодження ефективного діалогу (експертного та контролюючого) з громадськими організаціями, з громадянським суспільством України.

 

Замість конструктивного діалогу було створено ілюзію останнього. Суспільству не було запропоновано обґрунтованих програм та стратегій його розвитку, у галузях економіки, права, охорони здоров’я,  культури тощо.

 

Разом з тим ми маємо поодинокі приклади ефективної співпраці представників громадських організацій, незалежних експертів з урядовими інституціями та Верховною Радою України. Це плідна діяльність Громадської Ради з питань забезпечення прав людини при Міністерстві внутрішніх справ, Національної комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права при Президентові України, Громадської Ради при Міністерстві закордонних справ, Дорадчо-консультативної ради при Голові ВРУ, деяких громадських рад при окремих комітетах ВРУ.

 

Уже сьогодні громадським організаціям необхідно посилити моніторинг діяльності всіх учасників політичного протистояння  в Україні, у тому числі ЗМІ,  для забезпечення відкритого, прозорого, тобто підзвітного громадськості, процесу з’ясування протиріч між політичними супротивниками.

 

Громадські організації повинні докласти всіх зусиль для переведення конфлікту з площини політичного протистояння у правову площину. Необхідним є залучення до відкритого публічного діалогу, у тому числі через моніторинг та оприлюднення результатів про стан свободи слова протягом цього періоду.

 

У разі проведення дострокових виборів громадські організації повинні зробити все, щоб вибори були відповідно організовані та відбувалися згідно стандартів підготовки, на базі демократичних принципів та забезпечити ефективне інформування виборців, що дасть можливість останнім зробити усвідомлений вибір.

 

З метою забезпечення публічності процесу, громадські організації повинні запропонувати свою допомогу  у створенні дорожньої карти – шляху виходу з політичної кризи, а саме: прийняття нового закону про вибори, про політичні партії, про механізми громадського контролю, нову версію закону про Кабінет Міністрів.

Катерина Радченко, відділ PR
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: radchenko@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, центральний офіс

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: