Представники міжнародних донорських структур та Міністерства з питань житлово-комунального господарства України визначили основні напрямки співпраці

29 квітня 2010 року в приміщенні Міжнародного фонду “Відродження” відбулася робоча зустріч Міністра з питань житлово-комунального господарства України Олександра Попова та представників міжнародних донорських структур, які опікуються питаннями реформування системи житлово-комунального господарства.

Зустріч викликала значний інтерес з боку її учасників. Зокрема, разом із Міністром поспілкуватися із донорами завітали заступники Міністра Олександр Мазурчак та Ольга Романюк, а також начальник Управління зовнішньоекономічної діяльності Міністерства Олег Хуснутдінов.

З боку донорських структур у зустрічі взяли участь представники Міжнародного фонду “Відродження”, проекту USAID з проведення реформи муніципального теплозабезпечення, Європейського банку реконструкції та розвитку, SIDA, NDI, РАСТ (проект UNITER), Фонду Східна Європа, Програми розвитку ООН та GTZ.

Олександр Попов у своїй промові визначив основні напрямки можливого співробітництва Міністерства із донорськими структурами. Мова йшла, зокрема, про проведення просвітницької та роз’яснювальної роботи серед населення щодо напрямків реформування системи ЖКГ, підтримки розвитку системи ОСББ, проведення реформ у сфері енергозбереження, сприяння удосконаленню законодавства, яке необхідне для успішного впровадження реформ в житловій сфері та сфері енергозбереження тощо. Перед Міністерством стоїть завдання щодо проведення докорінної реформи системи житлово-комунального господарства, формування відповідального власника житла. Тому без донорської допомоги в цьому питанні не обійтися. Тим більше, що реформу доведеться проводити в умовах тотального бюджетного дефіциту.

Представники донорських структур позитивно оцінили підхід Міністерства до проведення реформи. Як показали презентації, зроблені присутніми, кожна донорська інституція в тій чи іншій мірі опікується питаннями реформування ЖКГ. Але було очевидно, що рівень координації діяльності представників донорських структур між собою, а також із органами державної влади в цій сфері ще надзвичайно слабкий. Тому, підбиваючи підсумки зустрічі, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген Бистрицький запропонував низку пропозицій щодо покращення рівня комунікації та формування спільного узгодженого плану дій між учасниками зустрічі, які знайшли підтримку з боку присутніх.

Зокрема, було вирішено, що подібні координаційні зустрічі мають проводитися на регулярній основі (наступну зустріч заплановано на другу половину червня). Було також досягнуто домовленість про те, що представники донорських структур мають найближчим часом подати свої узагальнені пропозиції щодо подальших планів діяльності в сфері ЖКГ на 2010-2011 роки та можливі напрямки власної співпраці із Міністерством. Із вдячністю представники донорських структур прийняли запрошення Міністра брати участь у роботі різноманітних робочих груп, які створюються у складі Міністерства для опрацювання окремих напрямків реформ, а також у круглих столах з їх обговорення.

Учасники зустрічі висловили подяку керівництву Міністерства з питань житлово-комунального господарства України за високий рівень відкритості та готовності до діалогу із представниками громадянського суспільства, який демонструє Олександр Попов та його команда.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: