Представники Мережі центрів європейської інформації України підвищили обізнаність з актуальних питань європейської інтеграції

Працівники 17-ти Центрів європейської інформації (ЦЄІ) підвищили обізнаність з багатьох аспектів діяльності Європейського Союзу та процесів європейської інтеграції під час Семінару-тренінгу з актуальних питань європейської інтеграції. Захід відбувся 20-24 вересня 2010 року за ініціативи Центру європейської інформації в м. Чернігів, громадської організації «Сіверський інститут регіональних досліджень» на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації за підтримки МФ «Відродження».

Представники Мережі центрів європейської інформації України систематично підвищують свій професійно-кваліфікаційний рівень для надання більш якісних інформаційно-консультаційних послуг з тематики європейської інтеграції громадянам України. Семінар-тренінг з актуальних питань європейської інтеграції став ще однією можливістю для ЦЄІ здобути нові знання та навики.

Викладачами під час семінару-тренінгу виступили досвідчені експерти з різних аспектів європейської інтеграції та ширшого кола тем. Вони поділилися з учасниками своїм баченням поступу України на шляху до Європи, проаналізували основні вектори зовнішньої політики України в історичному та політичному розрізі. Зокрема, Георгій Касьянов директор освітньої програми Міжнародного фонду «Відродження», доктор історичних наук, професор зробив огляд розвитку України за останні двадцять років, зазначивши, що Україна знаходиться на перехресті європейських та неєвропейських впливів та наголосивши на необхідності чіткого розрізнення понять «Європа» та «Європейський Союз».

Прозвучав в програмі семінару й аналіз основ зовнішньої політики та європейської інтеграції. Учасники всеукраїнського семінару-тренінгу висловили власне розуміння поняття «європейська інтеграція», проаналізували основні етапи співробітництва України та Європейського Союзу. Зокрема, старший менеджер Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» Дмитро Шульга детально охарактеризував кроки України у напрямі європейської інтеграції, підкресливши, що цей процес, насамперед, пов’язується з реформами та модернізацією.

Актуальний стан відносин Україна – ЄС: Порядок денний асоціації та перспективи поглиблення інтеграції, а також основні аспекти ініціативи Східне партнерство розкрила директор Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» Ірина Солоненко. Вона зазначила, що Порядок денний асоціації розроблено на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції, спільної участі, спільної відповідальності та спільної оцінки. Документ має гнучкий характер, що передбачає щорічний перегляд та запровадження механізму моніторингу його реалізації.

Перший заступник директора Державного департаменту з питань адаптації законодавства Міністерства юстиції України Тарас Качка ознайомив присутніх з наслідками майбутньої Угоди про асоціацію і поглиблену зону вільної торгівлі, виклав досвід переговорів України щодо укладення угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Інформацію про програми ЄС для української молоді, а також програми ЄС у сфері науки, освіти, культури надали директор Благодійного фонду «Місія інтелектуальних ініціатив», журналіст, письменник, популяризатор науки Тарас Кінко, головний редактор веб-сайту «Європейський освітній портал», старший викладач, заступник керівника докторської школи НАУКМА Тетяна Огаркова, директор Центру розвитку «Демократія через культуру», експерт Ради Європи з питань культурної політики, радник голови Держкомітету з питань національностей і міграції Олександр Буценко, керівник громадської організації «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив», голова Ради Мережі центрів європейської інформації України Оксана Бондар.

Не залишилися поза увагою і візові питання у відносинах Україна – ЄС, які на виїзному занятті у Седневі виклала експерт Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України Наталія Пархоменко. Вона розповіла про еволюцію та основні складові візової політики ЄС, торкнулася аналізу офіційної статистики за 2009 рік щодо України на «візовій карті» Європейського Союзу, виклала особистісний аспект візових питань: поради та рекомендації.

Працівники Центрів європейської інформації проаналізували також актуальні інституційні зміни у ЄС унаслідок прийняття Лісабонського договору, шляхи подолання світової фінансово-економічної кризи в Європейському Союзі, які розкрили прес-аташе представництва Європейського Союзу в Україні Девід Стулік та директор з наукової роботи ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» Вероніка Мовчан.

Розгляд теоретичних питань було поєднано з інтерактивними формами навчання, спрямованими на закріплення наданої інформації, тож слухачі мали змогу знайти самостійну відповідь на питання «Як складаються відносини Україна – ЄС?», взяти участь у дебатах на тему «Україні нема чого запропонувати ЄС», підготувати та провести власний дискусійний захід, знайти відповіді на запитання користувачів центрів європейської інформації, взяти участь у рольовій грі «Як європейська країна Г. долає світову фінансово-економічну кризу?» тощо.

«Зазначене навчання допоможе ґрунтовно підвищити якість надання інформаційних послуг Центрами європейської інформації для користувачів», – зазначили на підбитті підсумків учасники семінару.

Усі виступи можна знайти тут.

***

Центри європейської інформації (ЦЄІ) – це обласні інформаційно-просвітницькі ресурсні центри, які надають вільний доступ до інформації про Європу, ЄС, аспекти співпраці України з ЄС з метою сприяння європейській інтеграції України. Сайт: http://ukrcei.org/

Громадська організація «Сіверський інститут регіональних досліджень»

Поштова адреса: м. Чернігів, пр-т Миру, 43, ЦППК. 14000 Тел.: (+380 462) 67-50-21, 77-43-12 Електронні адреси: E-пошта: siverian@gmail.com

Сайт організації: www.siver.uct.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: