Правозахисний кінофестиваль “Docudays UA” влаштовує показ на захист Гостинного двору в Києві

13 червня о 21:00 у Києві, у Гостинному дворі (Контрактова площа, 4), відбудуться спеціальні кінопокази Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини “Docudays UA”

13 червня о 21:00 у Києві, у Гостинному дворі (Контрактова площа, 4), відбудуться спеціальні кінопокази Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини “Docudays UA”. Фестиваль підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

У межах безстрокової акції на захист Гостинного двору “Docudays UA” представить 9 короткометражних фільмів цьогорічної програми. Цим заходом фестиваль солідаризується з учасниками культурного опору й разом із ними вимагає повернути Гостинному двору статус пам’ятки архітектури й віддати споруду в громадське користування. Після перегляду на глядачів чекає обговорення фільмів із відомим правозахисником, співкоординатором проекту “Без кордонів” Максимом Буткевичем.

Вхід на покази вільний.

Під час акції можна буде переглянути такі фільми:

“Нові герої”. Режисер: Роман Бондарчук (Україна, 2011). Тривалість: 30 хвилин.
Три документальних фільми-портрети звичайних українців. У кожного з них своя історія, проте є й спільне – їхня боротьба з несправедливістю у країні сьогодні. Ці три розповіді про те, що перемогти несправедливість можна, якщо докласти зусиль, не боятися та не ламатися під тиском обставин.

Три короткометражки з кіноальманаху про життя молоді в пострадянських країнах “Молоді про молодих” (2011): “Маніфест” Свєтлани Стрєльнікової (Росія), “Мікроб” Дзинтарс Дрейберґс (Латвія) та “Поліна” Романа Бондарчука та Дар’ї Аверченко (Україна). Тривалість: 39 хвилин.
15 режисерів із 15 колишніх радянських республік створили документальний мультимедійний проект, що складається з серії коротких історій. Стрічки відображають важливі проблеми молодого покоління кожної країни.

“Банзай, Шанхай!” Режисер: Юрате Самуліоніте (Литва, 2010). Тривалість: 26 хвилин.
Це іронічний документальний фільм про старий бідний район біля центру Вільнюса, що називається Шніпешкес, але також відомий як Шанхай. Фільм змальовує парадоксальну ситуацію, коли в самому центрі литовської столиці розкинулося справжнісіньке село зі своєю багатонаціональною (литовці, росіяни, поляки, цигани) громадою. Сучасні хмарочоси займають місце старих дерев’яних будинків, і ніхто не знає, що чекає на місцевих “персонажів”.

“Льоша”. Режисер: Єлєна Дємідова (Росія, 2011). Тривалість: 32 хвилини.
Літо 2010 року. Росія. Майже вся європейська частина країни охоплена вогнем. Село, де живе головний герой, майже цілком згоріло. Разом із ним ми йдемо крізь колишнє село до згарища його хати годувати кота й собаку. Говоримо про пожежу та багато іншого…

“Хроніка Олдриха С.”. Режисер: Рудольф Шмід (Чехія, 2011). Тривалість: 17 хвилин.
З 1981 по 2005 рік пан Седлячек вів щоденник: робив записи довжиною в одне речення. Йшлося про побутові епізоди родинного плану (“Сьогодні наша сусідка-циганка Джина зламала мені руку. Мене відвезли до шпиталю у Млада-Болеславі”), про життя села та його околиць (“Сьогодні у Присовіце чоловік на ім’я Бартос, 32 роки, убив свою дружину, 30 років, і викинув труп в озеро”) і про міжнародні події (“Сьогодні помер Л. І. Брєжнєв”). У справжньому щоденнику – понад дві тисячі щоденних записів. Автори вибрали з них дві сотні та приблизно 80 задіяли у сценарії. Ці 80 записів у концентрованій формі оповідають про перебіг життя пана Седлячека та про суспільство. Фільм демонструється за підтримки Чеського культурного центру в Києві.

Нагадаємо, що 15 серпня 2011 року Кабінет Міністрів виключив Гостинний двір зі списку пам’яток архітектури. 26 квітня 2012 року депутати Київради прийняли рішення “реконструювати” будівлю під черговий офісно-торгівельний центр. При цьому звідси планують виселити громадську бібліотеку, театр, пам’яткоохоронне товариство, кав’ярні.

Повязані веб-сторінки:
Гостинний двір www.facebook.com/HostynnyiDvir
Гостинна республіка hostrepublic.livejournal.com
Громадська ініціатива “Право на місто” www.facebook.com/groups/pravonamisto/
“Docudays UA” www.facebook.com/DocudaysUA

Міжнародний фестиваль документального кіно
про права людини “Docudays UA”
(044) 229 52 23

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: