Правозахисники та прокурори навчались документувати міжнародні злочини в Криму

Зокрема, працівники прокуратури разом з представниками неурядових організацій інтерв’ювали уявних свідків та жертв воєнних злочинів.

Минулого тижня для представників правозахисних організацій та працівників Прокуратури Автономної республіки Крим Міжнародний фонд «Відродження» спільно з Правовою ініціативою Відкритого суспільства організували триденний тренінг з документуування міжнародних злочинів у Криму.

Одним зі стратегічних напрямків фонду «Відродження» є просування міжнародних механізмів захисту прав людини на національному рівні. Фонд сприяє співпраці українських державних органів та недержавних громадських організацій з Міжнародним кримінальним судом та іншими міжнародними інституціями у подоланні безкарності за особливо серйозні злочини (воєнні злочини, злочини проти людяності), що вчиняються на тимчасово окупованих територіях України – в Криму та на Донбасі. Триденний тренінг з документування злочинів у Криму – один з прикладів такої співпраці. 

«Це – не просто чергове навчання, а унікальний приклад співпраці державних органів з громадськими організаціями – спільної робочої групи Прокуратури АР Крим та неурядовими організаціями, створеної для збору та підготовки доказової бази для Міжнародного кримінального суду. Тренери – досвідчені експерти, що мають практичний досвід роботи як в МКС, так і в спеціальних міжнародних трибуналах», – пояснює менеджерка програмної інціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Ліана Мороз.

Учасники дізнались більше про роботу Міжнародного кримінального суду, про особливості співпраці  Офісу Прокурора МКС та громадських організацій, про елементи складу міжнародних злочинів, а також про кращі практики документування таких злочинів. Один з рекомендованих підходів документування – інтерв’ювання свідків та жертв воєнних злочинів. Саме цей метод практикували учасники. Зокрема, працівники прокуратури разом з представниками неурядових організацій інтерв’ювали уявних свідків та жертв таких злочинів як:

  • незаконне переміщення населення з території окупованого Криму;
  • незаконне, безпідставне, крупномасштабне знищення й присвоєння власності на території окупованого Криму, що не зумовлено воєнною необхідністю. 

Усі ці злочини підпадать під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду й є воєнними злочинами відповідно до Римського Статуту. 

Цей триденний тренінг – один із серії заплановиних для неурядових та урядових представників, які займаються відновленням справедливості й долають безкарність за міжнародні злочини на території тимчасово окупованого Криму та Донбасу. 

Для додаткових коментарів з цієї теми журналісти можуть звернутись до Ліани Мороз, менеджерки програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження», надіславши свій запит на pr@irf.kiev.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: