Правові потреби ромів: чому одна з найчисленніших етнічних груп в Україні досі живе за принципами звичаєвого права?

24 липня о 10:30 у Києві, в інформагентстві “УНІАН” (вул. Хрещатик, 4), відбудеться прес-конференція “Правові потреби ромів: чому одна з найчисленніших етнічних груп в Україні досі живе за принципами звичаєвого права?”

24 липня о 10:30 у Києві, в інформагентстві “УНІАН” (вул. Хрещатик, 4), відбудеться прес-конференція “Правові потреби ромів: чому одна з найчисленніших етнічних груп в Україні досі живе за принципами звичаєвого права?” Захід проводить Харківський інститут соціальних досліджень за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”. Інформаційна підтримка – Центр інформації про права людини.

Ітиметься про те, чому більшість ромів досі не вміють читати й писати; хто й чому спалює ромські табори; якими є основні правові проблеми представників ромської громади та які способи розв‘язання вони обирають; які державні органи й установи не мають довіри ромів і чому; як можна змінити ситуацію та подолати стереотипи щодо ромів.

Під час прес-конференції буде презентовано результати соціологічного дослідження правових потреб ромів у Закарпатській і Черкаській областях. Також буде продемонстровано документальні фото буденного життя ромів.

Учасники прес-конференції:
– Марія Колоколова, експерт Харківського інституту соціальних досліджень;
– Олена Фюдр, голова Золотоніської громадської організації “Аме Рома”;
– Роман Романов, директор програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”;
– Рената Балос, колишня жителька табору в Мукачевому, яка отримала освіту й надає правову допомогу ромам;
– Олена Сапожникова, адвокат.

“Верховенство права”
Ольга Жмурко
050 447 67 70

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: