Правова допомога в контексті медичних послуг споживачам наркотиків в Україні

З нагоди Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом 24 червня 2008 року, у приміщенні інформаційної агенції УНІАН відбулася презентація звіту "Справедливість для всіх: значимість правової допомоги  в контексті медичних послуг споживачам наркотиків в Україні".

З нагоди Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом 24 червня 2008 року, у приміщенні інформаційної агенції УНІАН відбулася презентація звіту “Справедливість для всіх: значимість правової допомоги  в контексті медичних послуг споживачам наркотиків в Україні”.

“Меня привезли в 1-ю городскую больницу. Я честно сказала докторам о своем ВИЧ-статусе и… осталась лежать на холодном бетонном полу в приемном отделении. Я просила дать мне одеяло или хотя бы положить на свободный топчан, но медики отказали: “После тебя топчан придется дезинфицировать, а одеяло выкинуть”. Тогда я сама попыталась подползти к топчану, но сопровождавшие меня милиционеры подскочили, и чередуя слова с нецензурной бранью, стали ногами заталкивать обратно в угол. Зная жестокость работников милиции, я понимала, что если они не прекратят бить, то могут искалечить меня. В голове мелькнуло: это же больница и где-то рядом должны быть люди. Я начала кричать, звать на помощь. И тут посыпались удары по голове. Стало  темно…” — Ольга, клієнт програми правової допомоги в Полтаві.

За підтримки Міжнародної програми зменшення шкоди від вживання наркотиків та Ініціативи “Право та охорона здоров’я  Інституту відкритого суспільства (МФ “Відродження”) з 2004 року у п’яти містах України – Львові, Києві, Полтаві, Чернігові та Миколаєві працювали проекти з надання правової допомоги споживачам наркотиків. З метою узагальнення унікального досвіду та оцінки важливості правозахисної роботи було проведено документальні дослідження та інтерв’ю з правозахисниками та клієнтами проектів. Результати  унікальної роботи були презентовані під час прес-конференції, участь у якій взяли: 
• Джонатан Коен, директор ініціативи “Право та охорона здоров’я”, Інститут Відкритого Суспільства – Нью-Йорк,
• Роман Романов, директор програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”
• юристи та представники громадських організацій “Світло Надії” м. Полтава, “Усі разом”, м. Львів.

Були представлені живі свідчення осіб, які особисто постраждали від здирництва, дискримінації, конфіскації житла, порушення прав з боку працівників міліції, та дізнатися, як допомога юристів надає можливість відстояти власні права.   

Контактна особа:
Сергій Дьома, координатор програми “Охорона здоров’я”, 
мобільний телефон 8 050 310 40 13,
Е-пошта: dyoma@irf.kiev.ua

 

Вебмайстер , вебмайстер, відділ PR
тел:  
eлектронна пошта: webmaster@irf.kiev.ua
офіс:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: