Право на спадщину суд підтвердив дистанційно

Елла Петренко, голова Білозерського районного осередку ХОМГО "Молодіжний центр регіонального розвитку", опублікувала на порталі "Правовий простір" статтю про те, як жінці допомогли отримати спадщину

Елла Петренко, голова Білозерського районного осередку ХОМГО “Молодіжний центр регіонального розвитку”, опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про те, як жінці допомогли отримати спадщину. Допомогу їй надав Центр правової інформації та консультацій у селищі Білозерка (Херсонська область), який працює за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Право на спадщину суд підтвердив дистанційно
Елла Петренко

Ольга Павлівна дізналася, що тітка заповіла їй майно занадто пізно, щоб без ускладнень стати спадкоємицею. Але юристи допомогли жінці вирішити проблему.

В грудні 2013 року до Центру правової інформації та консультацій звернулася Ольга Павлівна. Вона розповіла, що у квітні померла її тітка Марія Євгеніївна, яка мешкала у Снятинському районі Івано-Франківської області. Єдиною спадкоємицею за заповітом померлої виявилася саме Ольга Павлівна. Спадкоємців першої та другої черги не було. Нажаль, про існування заповіту жінка дізналася більш ніж через півроку після смерті тітки, тобто з моменту відкриття спадщини. Та відповідно до положень ст. 1270 ЦК України вона пропустила строк на подання заяви до нотаріуса про спадкування. Ольга Павлівна розуміла, що вирішити проблему можна тільки через суд. Але все ускладнювалося тим, що до для подання позовної заяви до суду необхідно було їхати з Білозерки в Херсонській області до Івано-Франківської, тобто до місцезнаходження відповідача по справі, яким є селищна рада. Відстань не мала – понад 870 кілометрів, судовий розгляд міг затягнутися на невизначений час, й жінка побоювалася, що поки вона буде судитися за спадщину, то втратить роботу.

Виходячи з цих обставин юрист Центру прийняв рішення про відправлення позову з додатками поштою на адресу Снятинського районного суду Івано-Франківської області. Водночас у суд було направлено Клопотання про розгляд цивільної справи за відсутності позивача. І вже 21 січня 2014 року Снятинський районний суд прийняв рішення про задоволення позовних вимог та встановив додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини у три місяці з дня вступу рішення в законну силу.

Як кажуть юристи, вдалося виграти час. Тепер, як тільки у Ольги Павлівни з’явиться можливість, вона відвідає Західну Україну, щоб подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Контакти:
Білозерський районний осередок
ХОМГО “Молодіжний центр регіонального розвитку”
(05547) 33 768
mcrr-bilozerka@i.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: