Права українських заробітчан планують захистити на законодавчому рівні

За словами фахівців, Україна робить певні кроки в міграційній сфері, але без урахування реальних потреб мігрантів

Україна робить певні кроки в міграційній сфері, але без урахування реальних потреб мігрантів. Про це 27 березня в Києві заявили учасники круглого столу, який провела ГО “Лабораторія соціальних досліджень у Львові”, факультет соціології КНУ імені Тараса Шевченка, Рада з питань трудової міграції громадян України при Кабінеті Міністрів і Комісія у справах мігрантів Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники розглянули законопроект “Про зовнішню трудову міграцію”, створений у Раді з питань трудової міграції громадян України при Кабінеті Міністрів. Під час обговорення представники мігрантської спільноти наголосили, що не потребують швидко ухваленого закону “для галочки” й готові включатися до системної роботи над кожним його пунктом. За словами Тараса Сімака, фахівця департаменту ринку праці й зайнятості Мінсоцполітики, наразі законопроект спрямовано тільки на захист прав легалізованих українців і він має декларативний характер. Для його доопрацювання створено експертну групу, до якої увійшли представники влади, громадських організацій і мігрантської спільноти.

У підсумку учасники запропонували провести парламентські слухання на тему міграції та створити у Верховній Раді підкомітет із питань захисту прав трудових мігрантів.

Контакти:
ГО “Лабораторія соціальних досліджень у Львові”
Світлана Одинець
098 79 06 877
066 878 01 94
svitlana.odynets@gmail.com

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: