Практичний порадник із доступу до архівів презентують у Луцьку

1 жовтня о 10:00 у Волинському національному університеті імені Лесі Українки (історичний факультет, ауд. 106) відбудеться презентація довідника “Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів”

1 жовтня о 10:00 у Волинському національному університеті імені Лесі Українки (історичний факультет, ауд. 106) відбудеться презентація довідника “Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів”. Видання підготував Центр досліджень визвольного руху (ЦДВР) за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Презентуватимуть порадник експерти ЦДВР Аліна Шпак та Ігор Кулик.

Під час зустрічі учасники зможуть отримати відповіді на такі питання:
• Де знайти відомості про родичів, засуджених у часи СССР?
• З чого почати пошук і як правильно написати запит в архів?
• Якими є право та практика доступу до архівів комуністичних спецслужб в Україні та за кордоном?
• Які саме українські архіви зберігають відомості про політичні репресії та визвольний рух?

Крім того, експерти обговорять низку проблем архівної галузі України й області, яких, попри обіцянки влади, так і не було вирішено. Частина цих проблем сьогодні прямо впливає на доступ до архівів.

Присутні безкоштовно отримають примірник практичного порадника.

“Особливістю будь-якого тоталітарного режиму є бажання його керівників контролювати всі сфери діяльності людини й суспільства в цілому. Для цього потрібно мати максимум інформації про настрої населення, про зародження невдоволення, мати можливість локалізувати це невдоволення та знищити його носіїв. Ці завдання виконували функціонери органів безпеки режиму. Результатом їхньої діяльності стали безліч зібраних різноманітних свідоцтв, спостережень, компрометаційної інформації про осіб, які цікавили органи, інформації про діяльність тих чи інших організацій або неформальних об’єднань”, – сказав один з упорядників довідника, голова ЦДВР Володимир В’ятрович.

“Органи” залишили після себе величезну кількість різноманітних указівок, розпоряджень, наказів, які регламентували їхню діяльність і забезпечували існування режиму. Уся ця інформація протягом багатьох років збиралася у спеціальних архівних сховищах, доступ куди було суворо обмежено”, – додав експерт.

Контакти:
Центр досліджень визвольного руху
(032) 247 45 22
history@cdvr.org.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: