Повернення додому дає замісна терапія наркозалежній жінці

17 вересня 2009 року у Будинку Кіно (м. Київ) HealthRight International (Право на здоров`я), Українська фундація громадського здоров`я разом з організаціями-партнерами презентували документальний фільм “Повернення додому” та серію плакатів, розроблених з метою розширення доступу жінок-споживачок ін’єкційних наркотиків (СІН) до програм замісної терапії (ЗТ) та додаткових соціальних та медичних послуг в Україні.

Як і чому жінка стає наркозалежною? Як складається її доля? Як подолати залежність від наркотику? Як їй знову вчитися бути щасливою? Що це їй дасть? Відповіді на ці питання дає двадцятихвилинний документальний фільм про життя, проблеми та потреби молодої жінки з дитиною, Каті, яка стала клієнткою програми замісної терапії в м. Києві. Фільм ілюструє позитивний вплив програми ЗТ на якість життя героїні, її дитини, він включає коментарі провідних експертів, медиків та самих клієнтів програми ЗТ стосовно ефективності подібних програм. На заході було також презентовано серію плакатів, розроблених рекламною агенцією “Саатчі&Саатчі”, які створені, щоб інформувати жінок-СІН та їх оточення про програму ЗТ та сприяти де-стигматизації жінок-СІН медичними працівниками.

“…В Україні налічується до 425 000 споживачів ін’єкційних наркотиків, третина з них — жінки. Ми сподіваємося і віримо, що наш фільм допоможе тисячам цих жінок завдяки замісній підтримувальній терапії повернутися додому…”,- анонсувала фільм перед його початком Галина Скіпальська, директор представництва HealthRight International в Україні, МБФ “Українська фундація громадського здоров`я”.

На думку Ольги Бєляєвої, голови правління, ВГО “Асоціація учасників ЗПТ України” “…зараз в Україні майже 900 жінок — учасниць програм замісної терапії; вони  мають можливість бути чуйними, добрими мамами та помічницями для батьків. Для нас підтримка ліками замісної терапії – це рятівний круг, який допомагає нам, поки ми навчаємось “плавати” в бурхливому життєвому морі: отримуємо професію, відновлюємо стосунки з родиною та, найважливіше, повертаємо почуття гідності та самоповаги…”.

Вікторія Тимошевська, директор програми “Громадське здоров`я” Міжнародного фонду “Відродження” зазначила: “…Міжнародний фонд “Відродження” підтримує розвиток програм замісної терапії в Україні, приділяючи особливу увагу доступності цього виду послуг для жінок…”.

На думку Дмитра Шерембея, директора департаменту комунікації, політики та адвокації Всеукраїнської мережі ЛЖВ лише гуманне суспільство здатне впроваджувати програми ЗТ. Я дуже радий, що Україна готова допомагати та лікувати своїх громадян, що потрапили у наркотичну залежність, а не переслідувати їх. Цей підхід врятує тисячі життів, збереже сім’ї, дітям залишить батьків, а батькам поверне дітей…”.    

За словами Каті, головної героїні фільму “…повернення додому – ось це найголовніше, що дає замісна терапія жінці… Повернення додому, до дитини… Замісна терапія мені багато дала…”.

Тетяна Качоровська, екаунт директор рекламної агенції Саатчі&Саатчі відзначила: “…Якщо наркозалежна людина усвідомлює необхідність боротись за своє життя, вона заслуговує на допомогу суспільства. І замісна терапія, на мою думку, це другий шанс для багатьох…”.

Організаторами заходу виступили: МБФ “Українська фундація громадського здоров`я”, HealthRight International, ВБО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ”, МФ “Відродження”, рекламна агенція “Саатчі&Саатчі”, продюсерська компанія “Сполучені світи”. Проект реалізовано МБФ “Українська фундація громадського здоров`я” за підтримки Інституту відкритого суспільства. 

Юлія Гордонна, асистент програми “Громадське здоров’я”
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: gordonna@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема 44, оф. 4

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: