Посадовців Львівщини підозрюють у нецільовому використанні коштів на розвиток української мови

За словами експертів, посадовці Львівщини відмовляються надавати акти виконаних робіт і звітні документи щодо низки профінансованих заходів Програми розвитку української мови, української культури й історичної свідомості громадян на території Львівської області, що може свідчити про наявність корупційних чинників

Посадовці Львівщини відмовляються надавати акти виконаних робіт і звітні документи щодо низки профінансованих заходів Програми розвитку української мови, української культури й історичної свідомості громадян на території Львівської області, що може свідчити про наявність корупційних чинників. Про це заявив Дмитро Ломоносов, виконавчий директор Інформаційно-аналітичного центру “Логос”, що входить до моніторингового комітету, створеного з ініціативи ВМГО “Студентське братство”. Діяльність комітету підтримує програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

На думку експерта, прикладами порушення права громадськості на публічну інформацію є три відмови головного управління освіти й науки Львівської обладміністрації надати звітні матеріали – копії договорів та акти виконаних робіт, які були підставами для освоєння коштів на мовно-культурні потреби населення Львівщини. Причиною відмов Дмитро Ломоносов називає небажання посадовців розкривати наявні корупціогенні чинники.

До корупційних діянь чиновників аналітик зараховує “протизаконну практику підписання управліннями львівської облдержадміністрації актів виконаних робіт з освоювачами бюджетних коштів і здійснення оплати таких робіт без отримання жодних фотозвітів та інших звітних матеріалів за нібито проведені заходи”. Дмитро Ломоносов наводить цитату з листа керівника львівського управління культури Сергія Бурка від 10 грудня 2012 року: “Перерахування коштів на ТзОВ “Компанія Гердан” проводиться відповідно до поданих документів – рахунку, договору, акту виконаних робіт”, водночас “управління культури не вимагає фотозвіту про проведення заходу”.

“Управління культури Львівської ОДА протягом перших 8 місяців 2012 року спрямувало 100% фінансування української мови й культури на рахунок компанії “Гердан”, очолюваної Орестом Шейкою – керівником профільної комісії Львівської обласної ради”, – наголосив експерт.

Крім того, управління культури досі відмовляється надати зразки чи хоча б макети банерів, плакатів, каталогів, фотографій мистецьких творів, електронного каталогу тощо – тобто всього, що мала випустити компанія “Гердан” за рахунок бюджетної підтримки української мови й культури. За словами Дмитра Ломоносова, керівник львівського управління культури Сергій Бурко не може пояснити, на яких підставах він, не маючи ні зразків, ані макетів матеріалів, підписував із керівником компанії “Гердан”, депутатом обласної ради Орестом Шейкою акт виконаних робіт №5 від 17 серпня 2012 року.

Також експерт вказує на порушення Національної антикорупційної стратегії та елементарних засад конфлікту інтересів, адже річний кошторис обласного управління культури погоджує той самий керівник компанії “Гердан” Орест Шейка, який упродовж більшої частини 2012 року був монопольним “освоювачем” бюджетного фінансування української культури й мови на Львівщині.

Експерт зазначив, що управління внутрішньої політики Львівської ОДА також не може представити жодних фотографій, які б засвідчили проведення понад 10 заходів управління з розвитку української культури й мови, профінансованих згідно з актами виконаних робіт. Водночас, за словами Дмитра Ломоносова, деякі надані у відповідь на запити акти й договори, завірені печатками й підписами начальників управлінь ОДА, не мають номерів і дат.

На думку експерта, бюджетними правопорушеннями, виявленими під час громадського моніторингу, має займатися прокуратура, адже йдеться про нецільове використання коштів і відсутність підстав для їх перерахування на рахунки приватних “освоювачів”. Дмитро Ломоносов наголосив, що влада Львівщини, спрямовуючи бюджетні кошти на спільні корупційні схеми опозиційних і проурядових чиновників, ставить під сумнів свою спроможність задовольнити мовно-культурні потреби населення краю, невдоволеного офіційним курсом уряду в гуманітарній сфері.

Контакти:
ВМГО “Студентське братство”
067 402 96 72

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: