Понад 50% мешканців Херсона та Цюрупинська невдоволені діяльністю місцевих депутатів

У Херсоні було презентовано результати опитування “Рік після виборів: моніторинг результатів реформи законодавства України про місцеві вибори”

18 травня в Херсоні було презентовано результати опитування “Рік після виборів: моніторинг результатів реформи законодавства України про місцеві вибори”. Моніторинг проводить Херсонська обласна організація Комітету виборців України в межах відповідного проекту, який здійснюють Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу й Лабораторія законодавчих ініціатив спільно з організаціями – учасницями Мережі підтримки реформ у Волинській, Донецькій, Закарпатській, Херсонській і Чернігівській областях за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

61% опитаних херсонців не змогли назвати жодного депутата міськради. 77% респондентів не знають, хто є депутатом від їхнього виборчого округу.

93% мешканців Херсона та Цюрупинська не змогли назвати свого депутата обласної ради, а з тих 7% херсонців, які згадали прізвище депутата, 60% назвали прізвище не депутата обласної ради від свого округу, а того, хто зараз активно проводить передвиборчу кампанію.

Лише 36,6% учасників опитування в Херсоні та 2% в Цюрупинську чули про те, що на їхньому окрузі працює громадська приймальна депутата міської ради. Абсолютна більшість учасників опитування (85,6% у Херсоні та 93,1% у Цюрупинську) не зверталися до депутатів для вирішенні власних проблем.

5,9% опитаних херсонців і 2% мешканців Цюрупинська зверталися до депутатів від свого виборчого округу. До депутатів від політичної сили, за яку виборець голосував, звернулося більше учасників опитування (6,9% у Херсоні та 5,9% у Цюрупинську). Ще 1% херсонців звернулися до депутатів від іншої політичної сили. 54% тих, хто спілкувався з депутатами, задоволені результатами.

88% херсонців і 85% мешканців Цюрупинська не чули про звіти депутатів обласної ради. І лише 3,5% херсонців розказали, що депутат обласної ради від їхньої виборчого округу прозвітував перед виборцями. До речі, жоден мешканець Цюрупинська не зміг пригадати про звіт свого депутата обласної ради.

Повністю задоволенні діяльністю депутатів своєї міської ради 1,5% мешканців Херсона, 0% мешканців Цюрупинська. Скоріше задоволенні 21,4% херсонців, 18,6% цюрупинчан. Вважають, що давати оцінку діяльності депутатів ще зарано, 27,5% мешканців Цюрупинська, 26,4% херсонців. Незадоволені або скоріше незадоволені діяльністю депутатів 53,9% мешканців Цюрупинська та 50,7% херсонців.

Більшість учасників опитування не побачили позитивних змін від запровадження змішаної виборчої системи на місцевому рівні. Жоден з опитаних у Херсоні та Цюрупинську на запитання “Як вплинуло на діяльність міської та обласної рад обрання їх депутатів за змішаною системою виборів” не обрав варіанту “це покращило роботу депутатів місцевих рад”. 42,7% респондентів із Херсона та 57% із Цюрупинська вважають, що нововведення ніяк не вплинуло на роботу місцевих рад. 44,2% херсонців і 21% цюрупинчан не змогли відповісти на це запитання. 13,1% херсонців і 22% цюрупинчан вважають, що це нововведення знизило якість роботи депутатів місцевих рад.

Опитування було проведено з 25 квітня до 5 травня в Херсоні та Цюрупинську шляхом інтерв’ю віч-на-віч. Загалом було опитано 304 респонденти. У Херсоні вибірка районована випадкова, похибка вибірки 7% з імовірністю 0,95. У Цюрупинську вибірка районована випадкова, похибка вибірки 8% з імовірністю 0,90 (для малого міста).

Херсонська обласна організація
Комітету виборців України
Дементій Бєлий
095 48 77 627

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: