Половина місцевих органів влади не готові здійснювати держзакупівлі через електронні аукціони

Половина обласних державних адміністрацій, міських рад і районних державних адміністрацій не готові до проведення електронних аукціонів

Половина обласних державних адміністрацій, міських рад і районних державних адміністрацій не готові до проведення електронних аукціонів. Про це свідчать результати спеціального дослідження, яке здійснив Центр політичних студій та аналітики (ЦПСА) за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Із 1 січня 2013 року всі державні замовники України зобов’язані проводити реверсивні електронні аукціони, згідно зі змінами до закону “Про здійснення державних закупівель”, які Верховна Рада ухвалила на початку червня 2012 року. Для цього замовники повинні були придбати посилений сертифікат електронного цифрового підпису (ЕЦП) в одного з акредитованих центрів сертифікації ключів.

Проте за місяць до Нового року понад половину обласних державних адміністрацій, міських рад і райдержадміністрацій не мають ЕЦП. Мало того, значна частина обласних держадміністрацій не готові навіть організаційно до роботи з ЕЦП. Ще 2004 року Кабінет Міністрів зобов’язав їх керівників розробити й затвердити порядок надання працівникам права застосування ЕЦП, ведення обліку, зберігання та знищення їхніх особистих ключів тощо (постанова №1452 від 28.10.2004).

Лише п’ять ОДА чітко зазначили, що мають подібний порядок (Волинська, Дніпропетровська, Кіровоградська, Луганська та Хмельницька). 13 ОДА відповіли, що ЕЦП не впроваджено в їхню роботу (Вінницька, Донецька, Житомирська, Львівська, Одеська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Рівненська, Тернопільська, Черкаська, Чернігівська та Рада Міністрів Криму). Дві ОДА взагалі не дали відповідей (Чернівецька та Миколаївська). Десять ОДА зазначили, що хоча б одне управління чи апарат ОДА мають ЕЦП (Дніпропетровська, Закарпатська, Луганська, Харківська й інші).
 
Подібна ситуація і в органах місцевого самоврядування обласних центрів. Понад половину міських рад обласних центрів не мають ЕЦП (Луцька, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська та Чернігівська). Десять міських рад мають хоча б один посилений сертифікат ЕЦП (Сімферополя, Вінниці, Донецька, Ужгорода, Запоріжжя, Херсона, Чернівців та інші). Одна міська рада взагалі не надала відповіді (Рівне).

“Ці факти свідчать про те, що переважна більшість державних замовників на місцевому рівні не зможуть проводити обов’язкові електронні аукціони з початком нового року. Це створює серйозний ризик зриву закупівлі життєво необхідних товарів, робіт і послуг, оскільки до категорії місцевих замовників також належать лікарні, школи, дитячі садки, відповідні управління освіти чи охорони здоров’я тощо”, – зазначив директор ЦПСА Віктор Таран.

Дослідження було проведено в жовтні-листопаді 2012 року шляхом розсилання інформаційних запитів до органів місцевої влади – 25 облдержадміністрацій, 25 міських рад обласних центрів, 50 районних державних адміністрацій і 50 органів місцевого самоврядування інших міст України (довільний відбір).

Контакти:
Центр політичних студій та аналітики
Інна Грищенко
063 73 13 915
inna.miniailo@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: