Почала працювати Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС

Про це було оголошено після Установчої зустрічі 16 квітня 2015 року в Києві, яка відбулася за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Федерації Професійних Спілок України. Початку діяльності Платформи Україна-ЄС передував складний підготовчий процес,який тривав рік.

Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС – спільний орган громадянського суспільства, створений відповідно до статей 469-470 Угоди про асоціацію. Про це було оголошено після Установчої зустрічі 16 квітня 2015 року в Києві, яка відбулася за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Федерації Професійних Спілок України. Початку діяльності Платформи Україна-ЄС передував складний підготовчий процес,який тривав рік.

Платформа разом із Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації є однією з інституцій, заснованих в рамках Угоди про асоціацію.

Платформа складається з представників громадських організацій, асоціацій роботодавців та профспілкових об’єднань з України та ЄС. Вона покликана забезпечувати громадський контроль та сприяти імплементації Угоди. Платформа збиратиметься двічі на рік, почергово у Брюсселі та Києві. Під час цих зустрічей учасники будуть обмінюватися думками та доповідями на теми найбільшої важливості для громадянського суспільства в рамках процесу імплементації. Платформа надаватиме свої рекомендації Раді асоціації Україна-ЄС та іншим важливим органам влади в Україні та ЄС, а також інформуватиме про них широку громадськість.

В заяві наголошується: «Ми, члени Платформи, віримо, що європейська інтеграція – це завдання не тільки Уряду України, а й всього суспільства». Окрім того, учасники платформи акцентують на тому, що активне залучення громадянського суспільства – справжнього рушія євроінтеграційних реформ – до імплементації Угоди покращить якість прийняття рішень, гарантуватиме прозорість та врахування інтересів різних зацікавлених сторін, а також допоможе наблизити процес реформ до широкого загалу.

Політична позиція учасників Платформи полягає в принциповій підтримці ідеї повноцінної європейської перспективи для України відповідно до статті 49 Договору про Європейський союз. З цієї точки зору участь громадськості у виконанні Угоди про асоціацію буде водночас тестом на зрілість українського політичного процесу та механізмом для пришвидшення реформ.

Учасники платформи закликають інші двосторонні органи співпраці в рамках Угоди про асоціації – Раду асоціації, Комітет асоціації та Парламентський комітет асоціації, а також Урядовий офіс з питань європейської інтеграції та інші відповідальні структури в ЄС та Україні – налагодити справжнє партнерство з Платформою, щоб мати можливість скористатися кращими експертними ресурсами громадянського суспільства, залучати точки зору різних соціальних груп та забезпечити прозорий і відкритий до участі зацікавлених сторін процес імплементації відповідно до принципів та цінностей ЄС.

Двостороння Платформа зустрінеться вдруге наприкінці 2015 року, підготувавши свій огляд процесу виконання Угоди про асоціацію. До обрання другого складу Платформи цієї осені її учасники працюватимуть над залученням до неї найактивніших та найбільш відданих сил громадянського суспільства шляхом прозорих та відповідальних процедур виборів.

За матеріалами “Європейська Правда”

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: