Плани бюджетних надходжень на Луганщині виконано на 88%

Моніторинг здійснював Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень “Політсоціум”

2013 року органи місцевої влади на Луганщині виконали плани надходжень до бюджетів на 88%. Про це свідчать результати моніторингу, який здійснював Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень “Політсоціум” за підтримки програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерти проаналізували діяльність 14 міст обласного підпорядкування й 17 районних державних адміністрацій (загалом 31 орган місцевої влади). Кожен орган місцевої влади має план заходів щодо наповнення дохідної частини свого бюджету. Ці плани включають заходи з управління власними й закріпленими доходами. При цьому 13 із названих органів (42%) не розмістили відповідних планів на своїх офіційних сайтах.

Основним джерелом місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб (його частка у структурі доходів загального фонду становить 84%). Загалом у 2013 році на Луганщині його зібрано на 85% від плану.

Другим за значенням джерелом місцевих бюджетів є плата за землю (частка податку у структурі доходів загального фонду становить 11%).

Затверджені показники по платі за землю виконано на 94%. З 14 міст обласного підпорядкування відповідних планів не виконали 10, із 17 районів – 6. Зокрема, цей показник у місті Брянка становить 49%, а в Лисичанську – 68%. При цьому 2013 року 80% органів місцевої влади не припиняли права на користування земельними ділянками внаслідок заборгованості по орендній платі за землю.

Як з’ясувалося завдяки моніторингу, у більшості міст збитковими є такі комунальні підприємства: бюро технічної інвентаризації, ритуальні послуги, торговельні підприємства, вивіз твердих побутових відходів, реалізація медичних препаратів. За словами експертів, аналогічні приватні підприємства працюють у цих же містах успішно, з прибутком.

Недостатньо ефективно органи місцевої влади провадять роботу з надання в оренду цілісних майнових комплексів, які перебувають у комунальній власності (план виконано на 39%), і з продажу комунального майна (план виконано на 89%).

Центр “Політсоціум” спільно з департаментом фінансів Луганської обладміністрації розробили пропозиції для органів місцевого самоврядування й місцевої виконавчої влади щодо збільшення надходжень податків і зборів у місцеві бюджети й контролю над виконанням відповідних планів.

Контакти:
Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень “Політсоціум”
Володимир Іванов
(0642) 93 22 31
politsocium@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: