Після підписання Угоди про асоціацію Євросоюз суттєво знизить мита для України

В Острозі відбувся круглий стіл “Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування Рівненщини напередодні підписання Угоди про Асоціацію”

Після підписання Угоди про асоціацію митні тарифи Євросоюзу максимально знизяться, і Україна зможе експортувати більше товару, ніж сьогодні. Про це заявив Віктор Гречин, науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, під час круглого столу “Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування Рівненщини напередодні підписання Угоди про Асоціацію”, який відбувся 6 листопада в Острозі. Захід провела Школа політичної аналітики “Поліс” спільно з Центром політичних досліджень Національного університету “Острозька академія” в межах проекту “Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування регіонів напередодні підписання угоди про Асоціацію”, який здійснює Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень спільно з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, другою робочою групою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства й Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Віктор Гречин розповів і про інші переваги, які отримає Україна після підписання Угоди про асоціацію. “Санітарні заходи щодо виробництва та поширення сільськогосподарської продукції чітко контролюватимуть. Це вимагатиме значних зусиль і затрат виробників, але споживачі не сумніватимуться в якості того, що купують. Українські виробники зможуть вільно виходити на європейський ринок, європейські виробники – на ринок України. Це стане основою здорової конкуренції, яка є причиною підвищення економічної прозорості, подолання корупції”.

“Рівненщина отримає зростання інвестиційної привабливості, розвиток кластеру деревообробки, допомогу у видобутку корисних копалин, технічну модернізацію заводів і фабрик, зменшення рівня забруднення атмосфери”, – додав він.

Начальник Рівненської митниці Міндоходів Сергій Лук’янов відзначив, що середня ставка мита на українські товари в ЄС зменшиться в 14 разів – з 7,6% до 0,5%, тоді як розмір мит на європейські товари в Україні знизиться лише вдвічі.

За словами керівника Центру політичних досліджень Юрія Мацієвського, після підписання Угоди Україна може отримати понад 1 млрд. євро фінансової допомоги на модернізацію інфраструктури. При цьому він зауважив, що це ні ті суми, які отримали сусіди України, які є членами ЄС. Для порівняння: Польща отримала 42 млрд. євро впродовж 10 років. “ЄС скорочує ставки, а не дає грошей “у руки”, тому що знає: у нас корупція”, – сказав експерт.

Учасники дискусії зійшлися на тому, що зміни не будуть легкими. За їхніми словами, потрібно організовувати просвітницькі заходи, щоб не було розчарування від завищених очікувань. “ЄС лише відкриває двері. Решта – за нами”, – підсумував Юрій Мацієвський.

Контакти:
Центр політичних досліджень
Національного університету “Острозька академія”
Юрій Мацієвський
(03654) 303 29
yuriym2000@yahoo.com

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: