Пікет МОЗ: «Ні!» корупції в медичних вишах: починаємо з перших курсів

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентське братство» провела пікетування Міністерства охорони здоров’я. Захід відбувся в рамках проекту «Громадська кампанія «Ні!» корупції в медичних вишах: починаємо з перших курсів», що здійснюється за підтримки Програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

5 березня Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентське братство» провела пікетування Міністерства охорони здоров’я. Захід відбувся в рамках проекту «Громадська кампанія «Ні!» корупції в медичних вишах: починаємо з перших курсів», що здійснюється за підтримки Програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Від Міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі Студентське братство вимагало припинити протизаконну діяльність Олександра Никитюка на посаді проректора з науково-педагогічної роботи київського медуніверситету ім.Богомольця.

Активісти звернули увагу, що Міністерство ще у вересні 2014 року відмовило ректору медуніверситету Катерині Амосовій погодити призначення заслуженого працівника сільського господарства Олександра Никитюка проректором з науково-педагогічної роботи НМУ. Проте Олександр Никитюк зараз отримує зарплату на посаді проректора, відповідає за наукову та педагогічну роботу медуніверситету, хоча не має кваліфікації ані педагогічної, ані наукової в медицині.

За першою освітою пан Никитюк здобув спеціальність «агрономія», працював головним агрономом колгоспу «Прапор Жовтня» у селищі Баранівка, став чільним функціонером «Партії Регіонів» обласного рівня і за режиму В.Януковича отримав посаду заступника голови Житомирської ОДА. Під час Майдану Никитюк як герой телесюжету про організацію «Антимайдану» у Житомирі заявив: «ми будемо захищати свою владу до кінця», а на запитання журналістів про «тітушок» додав: «люди прийшли захистити себе від екстремізму». За люстраційним законом пан Никитюк не може займати посади у державній службі, тому спробував проявити себе у медичній науці та педагогіці.

Студенти звернули увагу МОЗ на антидемократичні тенденції у діяльності О.Никитюка не лише під час його «антимайданівського» минулого, але й нині, коли на посаді проректора 23 лютого 2015 року він брав участь у недопуску учасників моніторингу, зокрема, журналіста до канцелярії  НМУ. Акт про перешкоджання громадському моніторингу було передано до МОЗ та міліції.

Також Міністра Олександра Квіташвілі було проінформовано, що проректор Никитюк є фігурантом корупційного скандалу із вимаганням хабара та особистим протегуванням надавача ритуальних послуг в патолого-анатомічному корпусі НМУ, щодо чого вийшло журналістське розслідування в програмі «Свідок» телеканалу НТН .

Виступаючи перед пікетувальниками ректор медуніверситету Катерина Амосова заявила: «Ми отримали погодження на призначення Никитюка в МОЗі». На питання, чому НМУ перешкоджає громадському моніторингу, адже університет проігнорував 50 запитів Студентського братства, ректор повідомила, що НМУ вже надсилав інформаційний запит Студентському братству про  установчі документи, членів, програму організації, хоча такі запити не передбачено законодавством України.

У свою чергу Віктор Сальков, керівник прес-служби міністерства, повідомив пікетувальників,  що Никитюк не мав погодження МОЗ та кваліфікаційного рівня, щоб займати посаду проректора. Представник Міністерства нагадав і про працевлаштування Ірини Хіміч, яка всупереч антикорупційного закону півроку без погодження з МОЗ працювала на посаді проректора НМУ. Після скарг і звернень Студентського братства у лютому 2015 року Хіміч було звільнено з роботи.  Тому МОЗ, за словами керівника його прес-служби, буде з’ясовувати, чи було завдано економічної шкоди університету. Коментуючи дії Катерини Амосової щодо призначення проректорів Віктор Сальков зазначив: «Це може бути дисциплінарне стягнення, економічне стягнення чи розірвання контракту».

У переданому листі до МОЗ експерти Студентського братства звернули увагу, що призначення на посади проректорів Никитюка і Хіміч без погодження з МОЗ є порушенням пункту 2.1. контракту з ректором столичного медуніверситету.

Контакти:  ВМГО «Студентське братство», тел. (044) 561 85 73, sb.vmgo@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: