Підтримка України та її вступ до НАТО: опитування громадян ЄС та США на замовлення “Нової Європи”

Центр “Нова Європа” представив опитування громадян пʼяти країн – Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів і США – щодо їхнього ставлення до подальшої підтримки України та нашого вступу до НАТО.

Опитування було здійснене на замовлення аналітичного центру компанією Kantar 27 квітня – 2 травня, за підтримки Фонду “Відродження”. Зведенням та описом результатів опитування займався старший аналітик Центру Лео Літра.

Із результатами опитування можна ознайомитись тут:

Що цікавило аналітиків?

З допомогою цього опитування Центр “Нова Європа” мав на меті “вивчити суспільні настрої країн-партнерів щодо того, наскільки довгою і послідовною має бути військова та фінансова підтримка України. А також – визначити рівень підтримки євроатлантичних прагнень України напередодні липневого саміту НАТО у Вільнюсі, та, зрештою, з’ясувати, чи підтримують суспільства Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів та США прийняття нових членів до НАТО, якщо йдеться саме про Україну.”.

Щоб це зʼясувати респондентів питали про:

  1. тривалість підтримки України у військовому і фінансовому плані (Запитання: “Як довго ваша країна має продовжувати підтримувати Україну у військовому та фінансовому плані?”);
  2. пошук шляху відновлення миру для України (Запитання: “Як, на Вашу думку, буде відновлено тривалий мир в Україні?”);
  3. шляхи вступу України до НАТО (Запитання: “У липні цього року у Вільнюсі відбудеться саміт НАТО. З цього приводу Україна очікує на запрошення стати членом НАТО найближчим часом. Як Ви вважаєте, НАТО має..”).

Що зʼясували?

Підтримка України. Більшість опитаних громадян в п’ятьох країнах (із тих, хто визначився) вважають, що Україну необхідно підтримувати до тих пір, поки вона не поверне всі втрачені території (включно з Кримом). Зокрема, у Франції таких 64%, у Нідерландах 58%, у США 52%, у Німеччині 52%, Італії 50%).

Відновлення миру. Найбільш ефективна передумова забезпечення тривалого миру, на думку опитаних іноземців в пʼяти країнах, – зміна режиму в росії (ця опція лідирує в усіх досліджуваних країнах, хоча у різній мірі залежно від держави). Друга найбільш підтримувана опція в усіх країнах – поразка росії на полі бою, після неї – членство України в НАТО.

Вступ до НАТО. В усіх п’яти країнах існує підтримка початку процесу вступу України. Рівень підтримки цих двох об’єднаних варіантів (“запросити Україну стати членом НАТО, незважаючи на війну” та “запросити Україну стати членом НАТО, але з фактичним вступом після закінчення війни”), коливається в опитаних країнах ЄС від 50% до 56%, тоді як у США цій опцій віддають перевагу 70% респондентів (із тих, хто визначився).

“Отримані дані можуть допомогти Франції, Німеччині, Італії, Нідерландам та США розробити порядок денний щодо України, який би базувався на кількісних показниках. Цей порядок денний має включати прагнення Києва стати членом НАТО, супротив України російській агресії, а також надання посиленої військової і економічної підтримки. Крім того, опитування надасть змогу Україні краще відчувати настрої в суспільствах досліджуваних країн станом на травень 2023-го року і відповідно скоригувати свою політику.” – йдеться в дослідженні.


Опитування й аналіз підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: