Підсумки головування України в Міжнародній комісії з захисту ріки Дунай обговорять під час прес-клубу

 31 травня об 11:00 у Києві відбудеться засідання прес-клубу за підсумками головування України в Міжнародній комісії з захисту річки Дунай

31 травня об 11:00 у Києві, у Дипломатичній академії (вул. Велика Житомирська, 2), відбудеться засідання прес-клубу за підсумками головування України в Міжнародній комісії з захисту ріки Дунай (МКЗД). Захід проводять ГО “Центр регіональних досліджень” і Міністерство закордонних справ за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Міжнародна комісія з захисту ріки Дунай (англ.: International Commission for the Protection of the Danube River) – міжнародна організація, яку було створено 27 жовтня 1998 року як виконавчий орган Конвенції про охорону ріки Дунай і як міжнародну платформу для забезпечення співробітництва між країнами Дунайського басейну й іншими зацікавленими сторонами.

Наразі членами МКЗД є 14 країн, а також Європейська Комісія. МКЗД, ґрунтуючись на Рамковій водній директиві ЄС, співпрацює з країнами Дунайського басейну, що не є сторонами Конвенції: Італія, Швейцарія, Польща, Албанія та Колишня Югославська Республіка Македонія, а також 21 міжнародною організацією, яки мають статус наглядачів (серед них Чорноморська комісія, Дунайська комісія, Дунайський екологічний форум, Дунайська туристична комісія, Глобальне водне партнерство, Рамсарська конвенція, Всесвітній фонд дикої природи (WWF), Карпатська конвенція й інші).

Україна ратифікувала Конвенцію про охорону ріки Дунай 2002 року. 2011 року Україна вперше головувала в МКЗД. Для інформування представників ЗМІ та широкого загалу в Україні та за кордоном про події в рамках українського головування в МКЗД та його результати було розроблено веб-сайт, який функціонує двома мовами – українською й англійською (ua.icpdr2011.org.ua). Після завершення головування України в МКЗД було вирішено перетворити цей веб-сайт на Інтернет-сторінку української делегації в МКЗД.

ГО “Центр регіональних досліджень”
utsc@te.net.ua

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: